Jako jedna z nielicznych placówek w okolicy wykonujemy zaawansowane zabiegi operacyjne z zakresu ortopedii, np. operacje stawu kolanowego. Stosujemy m.in. metodę TPLO, czy TTA. Wykonujemy również zabiegi diagnostyczne, np. artroskopię stawu kolanowego.

Posiadamy nowoczesny sprzęt medyczny pozwalający nam właściwie zbadać chore zwierzę oraz dokładnie zlokalizować uraz – jego typ oraz miejsce.

Poza ortopedią, nasi lekarze specjalizują się również w chirurgii zwierzęcej, neurochirurgii psów i kotów, czy kardiologii.

Psy i koty mogą liczyć na stałą opiekę i regenerować siły w szpitalu dla zwierząt.

Zwierzęta z Rybnika oraz innych miejscowości mogą skorzystać również z naszej diagnostyki laboratoryjnej, szerokiej oferty rehabilitacyjnej, czy Weterynaryjnego Banku Krwi.

Mieszkańców Rybnika oraz ich zwierzęta zapraszamy na wizytę weterynaryjną w Klinice Teodorowscy.

Klinika w Mikołowie

Usługi, które świadczymy w naszej klinice weterynaryjnej

Klinika weterynaryjna Teodorowscy świadczy szeroki zakres usług dla zwierząt z miejscowości Rybnik oraz zwierząt z innych miejscowości. Usługi te to m.in.:

Szpital dla zwierząt – jakie badania i zabiegi wykonujemy u czworonogów?

Zwierzęta z miasta Rybnik oraz innych miejscowości mogą skorzystać z szeregu badań i zabiegów wykonywanych przez naszych lekarzy. Są to m.in. TPLO (jedna z metod operacyjnego leczenia zerwania więzadła krzyżowego przedniego. Polega ona na zmianie kąta powierzchni stawowej kości piszczelowej.), JPS (zabieg chirurgiczny mający na celu zmniejszenie konieczności wykonywania znaczniej bardziej zaawansowanej i kosztownej interwencji chirurgicznej, stosowany u zwierząt, u których zdiagnozowano dysplazję biodrową.).

Kompleksowa diagnostyka weterynaryjna

Badania diagnostyki obrazowej psów i kotów z miasta Rybnik i innych miejscowości wykonywane w naszej klinice:

  • radiologia (RTG)
  • tomografia Rezonansu Magnetycznego (MRI)
  • ultrasonografia (USG)
  • endoskopia

Badania diagnostyczne zwierząt – psów i kotów z miasta Rybnik i innych miejscowości w naszej klinice:

  • badanie krwi
  • badanie moczu
  • badanie kału
  • badanie histopatologiczne
  • pobranie i badanie wymazów (oka, ucha, ginekologiczny)

Ile kosztuje wizyta u weterynarza w naszej klinice?

Koszt wizyty weterynaryjnej w Klinice Teodorowscy zależy od rodzaju wizyty, ilości wykonanych badań i innych czynników. Aby poznać cennik usług naszej kliniki zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub osobistego.

Całodobowy dyżur weterynaryjny

Nasi klienci wraz ze swoimi zwierzętami z Rybnika i innych miejscowości mogą się do nas zgłaszać 24 godziny na dobę. Poza stałymi godzinami pracy kliniki, lekarze weterynarii pełnią dyżury, aby móc pomóc potrzebującym zwierzętom.

Rybnik – najważniejsze informacje o mieście

Rybnik jest ósmym co do liczby ludności miastem w województwie śląskim. Zamieszkuje go nieco ponad 137 tysięcy mieszkańców.

Nazwa miasta nawiązuje do okresu, w którym mieszkańcy utrzymywali się przede wszystkim z rybactwa. W miejscu obecnego rynku znajdował się wówczas staw hodowlany Rybnik.

Miasto posiada kilka parków miejskich zieleńców i skwerów, pomników przyrody i lasów, co sprawia, że jego wygląd odbiega od powszechnego wyobrażenia śląskiego miasta, jako miejsca szarego i wysoce uprzemysłowionego.

Przez Rybnik przechodzi kilka pieszych szlaków turystycznych, np. Szlak Zabytków Techniki.

W Rybniku rozgrywała się akcja serialu „Diagnoza” emitowanego w latach 2017 – 2019 przez stację TVN.

Z jakich innych miast, poza Rybnikiem, zapraszamy Klientów naszej przychodni weterynaryjnej ze swoimi czworonogami?

Leczymy pacjentów w całej Polski. Najczęściej na wizyty weterynaryjne przyjmujemy zwierzęta z następujących miejscowości: Żor, Bierunia, Bielsko-Białej, Czechowic-Dziedzic, Imielina, Gliwic, Jaworzna, Jastrzębia-Zdroju, Kęt, Katowic, Knurowa, Lędzin, Mysłowic, Oświęcimia, Pszczyny, Rydułtów, Rudy Śląskiej, Wodzisławia Śląskiego.