Nasza klinika jest miejscem, któremu przyświeca hasło „lepsze życie zwierząt”. Lekarze pracujący w Klinice Teodorowscy podchodzą do swoich obowiązków, będących jednocześnie ich pasją, z dużym zaangażowaniem i empatią wobec zwierząt i ich właścicieli.

Dysponując wciąż uaktualnianą specjalistyczną wiedzą oraz wysokiej klasy aparaturą medyczną, zapewniamy naszym pacjentom – kotom i psom, najlepsze możliwe leczenie.

Nasz zespół z powodzeniem przeprowadza zabiegi ortopedyczne (od artroskopii po TPLO, TTA, THR), specjalizuje się również w diagnostyce obrazowej, kardiologii, neurochirurgii.

Świadczymy usługi rehabilitacyjne dla zwierząt, diagnostyczne, groomerskie i wiele innych.

Jesteś z miejscowości Wodzisław Śląski? Już dziś umów się na wizytę do naszej kliniki weterynaryjnej.

Klinika w Mikołowie

Usługi, które świadczymy w naszej klinice weterynaryjnej

Klinika Teodorowscy świadczy szeroki zakres usług dla zwierząt z miejscowości Wodzisław Śląski oraz zwierząt z innych miejscowości. Usługi te to m.in.:

Szpital dla zwierząt – jakie badania i zabiegi wykonujemy u czworonogów?

Zwierzęta z miasta Wodzisław Śląski oraz innych miejscowości mogą skorzystać z szeregu badań i zabiegów wykonywanych przez naszych lekarzy. Są to m.in. elektrodiagnostyka, czyli badanie, które ma na celu zdiagnozowanie ewentualnej miopatii lub neuropatii. Wyróżnia się elektromiografię oraz elektroneurografię. Pierwsza z nich określa aktywność spontaniczną mięśni, natomiast druga poprzez stymulację nerwów pozwala na zbadanie prędkości przewodnictwa ruchowego oraz czuciowego. Innym zabiegiem wykonywanym w naszej klinice jest zabieg TPLO - metoda operacyjnego leczenia zerwanego więzadła krzyżowego w stawie kolanowym. Na tego typu uraz szczególnie narażone są psy dużych raz oraz psy, w których występuje nadwaga.

Kompleksowa diagnostyka weterynaryjna

Badania diagnostyki obrazowej psów i kotów z miasta Wodzisław Śląski i innych miejscowości wykonywane w naszej klinice:

  • radiologia (RTG)
  • tomografia Rezonansu Magnetycznego (MRI)
  • ultrasonografia (USG)
  • endoskopia

Badania diagnostyczne zwierząt – psów i kotów z miasta Wodzisław Śląski i innych miejscowości w naszej klinice:

  • badanie krwi
  • badanie moczu
  • badanie kału
  • badanie histopatologiczne
  • pobranie i badanie wymazów (oka, ucha, ginekologiczny)

Ile kosztuje wizyta u weterynarza w naszej klinice?

Ceny wizyt u lekarzy weterynarii w Klinice Teodorowscy są różne i zależą m.in. od ilości i rodzajów zabiegów wykonanych podczas wizyty, wagi i wielkości zwierzęcia. Cena leczenia zwierzęcia zależy od zaproponowanych przez lekarza weterynarii procedur. Ostatecznie decyzja co do zastosowania poszczególnych procedur medycznych zależy od decyzji klienta.

Całodobowy dyżur weterynaryjny

Udzielamy pomocy naszym pacjentom z Wodzisławia Śląskiego oraz wszystkich innych miejscowości przez całą dobę. Pacjenci mogą przyjechać do naszej kliniki weterynaryjnej o każdej porze, zarówno w godzinach przyjmowania kliniki, jak i na dyżur weterynaryjny pełniony poza godzinami otwarcia placówki. Zwierzęta znajdujące się w stanie zagrożenia życia przyjmujemy zawsze w pierwszej kolejności. Dbamy o to, aby każdy pacjent czuł się u nas komfortowo, a leczenie przebiegało profesjonalnie i sprawnie.

Wodzisław Śląski – najważniejsze informacje o mieście

Siedziba powiatu wodzisławskiego położona nad rzeką Lesznicą. Miasto, podzielone na 9 dzielnic, jest zamieszkiwane przez blisko 48 tys. mieszkańców.

Wodzisław Śląski to miasto o charakterze przemysłowo-usługowym. Na terenie miasta działają m.in. wytwórnia koncentratów spożywczych „Agro Wodzisław”, fabryka masztów „Alumast”, fabryka flag „Flagowa Kraina”, fabryki okien „KNS” i „Termo Profil” i inne.

Miasto jest dobrze skomunikowane. Znajduje się blisko autostrady A1, stosunkowo blisko trzech portów lotniczych (Katowice Pyrzowice, Kraków Balice i Ostrawa). Przez Wodzisław przebiega linia kolejowa 158, którą przejeżdżają pociągi pasażerskie i towarowe zarówno regionalne jak i międzynarodowe.

Mieszkańcy oraz turyści mogą podziwiać mnogość bardzo dobrze zachowanych zabytków. Interesującymi miejscami wypoczynku są: Rodzinny park Rozrywki „Trzy wzgórza” oraz Balaton.

Z jakich innych miast, poza Wodzisławiem Śląskim, zapraszamy Klientów naszej przychodni weterynaryjnej ze swoimi czworonogami?

Naszymi pacjentami są psy i koty z wielu miast m.in.: Bierunia, Imielina, Jaworzna, Knurowa, Rybnika, Skoczowa, Oświęcimia, Czechowic-Dziedzic, Gliwic, Katowic, Mysłowic, Kętów, Rydułtów, Tychów, Bielska-Białej, Rudy Śląskiej, Lędzin, Pszczyny, Żor, Jastrzębia-Zdroju,