Klinika weterynaryjna Teodorowscy to miejsce, któremu przyświeca hasło „lepsze życie zwierząt”. Naszym pacjentom oferujemy wciąż uaktualnianą wiedzę medyczną oraz nowoczesny sprzęt medyczny.

Lekarze pracujący w naszej klinice weterynaryjnej wykonują zaawansowane zabiegi ortopedyczne oraz zabiegi neurochirurgiczne zwierząt. Pacjenci – koty i psy – mogą skorzystać z bogatej oferty rehabilitacyjnej, diagnostycznej. Prowadzimy hotel dla zwierząt oraz salon groomerski.

Poszukujesz profesjonalnej pomocy weterynaryjnej niedaleko miejscowości Pszczyna? Zadzwoń do naszej kliniki i już dziś umów się na wizytę.

Klinika w Mikołowie

Usługi, które świadczymy w naszej klinice weterynaryjnej

Klinika Teodorowscy świadczy szeroki zakres usług dla zwierząt z miejscowości Pszczyna oraz zwierząt z innych miejscowości. Usługi te to m.in.:

Szpital dla zwierząt – jakie badania i zabiegi wykonujemy u czworonogów?

Psy i koty z miasta Pszczyna oraz innych miejscowości mogą skorzystać z szeregu badań i zabiegów wykonywanych przez naszych lekarzy. Są to m.in. UAP (choroba, w której wyrostek dodatkowy odseparowuje się od kości łokciowej. Schorzenie skutkuje bólem stawu, co z kolei obawia się kulawizną), czy badania krwi nazywane inaczej morfologią krwi, pozwalające poznać stan zdrowia zwierzęcia. Wykonywane są w naszym laboratorium zarówno w celach profilaktycznych, jak i przed przeprowadzeniem zabiegów operacyjnych.

Kompleksowa diagnostyka weterynaryjna

Badania diagnostyki obrazowej psów i kotów z Pszczyny i innych miejscowości wykonywane w naszej klinice:

  • radiologia (RTG)
  • tomografia Rezonansu Magnetycznego (MRI)
  • ultrasonografia (USG)
  • endoskopia

Badania diagnostyczne zwierząt – psów i kotów z Pszczyny i innych miejscowości w naszej klinice:

  • badanie krwi
  • badanie moczu
  • badanie kału
  • badanie histopatologiczne
  • pobranie i badanie wymazów (oka, ucha, ginekologiczny)

Ile kosztuje wizyta u weterynarza w naszej klinice?

Koszty leczenia są podyktowane procedurami niezbędnymi do wykonania w najlepszym dla pacjenta leczeniu. Właścicieli zwierząt – psów i kotów z Pszczyny oraz innych miast zapraszamy do kontaktu z naszą recepcją w celu zapoznania się z cennikiem.

Całodobowy dyżur weterynaryjny

Jeśli Twój pupil z miasta Pszczyna lub innego miasta potrzebuje pomocy – zapraszamy do naszej kliniki. Pełnimy dyżur weterynaryjny przez całą dobę, a pacjenci w stanie zagrożenia życia są traktowani przez nas priorytetowo – przyjmujemy ich poza kolejnością.

Pszczyna – najważniejsze informacje o mieście

Urokliwa miejscowość, zwana często Perłą Górnego Śląska, powstała na szlaku kupieckim prowadzącym z Krakowa na Śląsk przez Cieszyn, a stamtąd do południowej Europy. Pierwsze wzmianki o Pszczynie pojawiły się na przełomie XIII i XIV wieku.

Obecnie Pszczynę, podzieloną na 12 dzielnic,  zamieszkuje ponad 25 tys. mieszkańców.

Przez miasto przebiega droga krajowa nr 1 oraz 4 drogi wojewódzkie. Ponadto znajduje się tu stacja węzłowa, przez którą przebiegają dwie linie kolejowe (Katowice-Zwardoń oraz Pszczyna-Rybnik).

Na terenie Pszczyny znajduje się kilka godnych uwagi zabytków, np. Rynek, Frykówka, Brama Wybrańców, muzea, w tym Muzeum Zamkowe oraz kilka zabytków sakralnych.

Przez miasto przebiega m.in. międzynarodowa trasa rowerowa EuroVelo 4, szlak architektury drewnianej województwa śląskiego, Szlak Zabytków Techniki Województwa Śląskiego oraz Szlak Ewakuacji Więźniów Oświęcimskich.

Pszczyna jest miejscem oferującym zaplecze rekreacyjne i sportowe: stadion, halę sportową, korty tenisowe, kryte pływalnie, pole golfowe. Nieopodal Pszczyny znajdują się zbiorniki wodne w Łące oraz Porębie. Mieszkańcy i goście mogą podziwiać piękną przyrodę spacerując po Lasach Pszczyńskich.

Skoro o przyrodzie mowa, nie można zapomnieć o jednym z najpiękniejszych parków śląska - Parku Pszczyńskim. Jego powierzchnia liczy ponad 150 hektarów i obejmuje m.in. skansen „Zagroda Wsi Polskiej”, Pokazową Zagrodę Żubrów, Herbaciarnię, dwór Ludwikówkę.

Z jakich innych miast, poza Pszczyną, zapraszamy Klientów naszej przychodni weterynaryjnej ze swoimi czworonogami?

Nasi pacjenci przyjeżdżają do nas z całej Polski, często ze Śląska, z miejscowości takich jak: Żory, Bielsko-Biała, Tychy, Czechowice-Dziedzice, Gliwice, Imielin, Oświęcim, Jastrzębie-Zdrój, Jaworzno, Katowice, Kęty, Knurów, Lędziny, Mysłowice, Ruda Śląska, Rydułtowy, Rybnik, Skoczów, Bieruń, Wodzisław Śląski.