Klinika weterynaryjna Teodorowscy to miejsce, w którym na pierwszym miejscu stawiamy zdrowie i życie zwierząt. Pracujący tutaj lekarze weterynarii wkładają całe swoje serce w wykonywanie swoich obowiązków, które jednocześnie są ich pasją.

Trafne diagnozy oraz skuteczne leczenie psów i kotów z miasta Żory oraz innych miejscowości, możliwe jest dzięki zaangażowaniu naszego personelu, specjalistycznej wiedzy lekarzy oraz najnowocześniejszego sprzętu medycznego.

W naszej przychodni weterynaryjnej oferujemy szeroki zakres usług od diagnostyki obrazowe dla zwierząt, przez ortopedię, chirurgię, rehabilitację psów i kotów, kardiologię, po neurologię, stomatologię, działania profilaktyczne, czy salon groomerski i hotel dla zwierząt.

Mieszkańców Żor i nie tylko wraz ze swoimi pupilami zapraszamy do Kliniki Teodorowscy. Dowiedz się więcej o naszych usługach.

Klinika w Mikołowie

Usługi, które świadczymy w naszej klinice weterynaryjnej

Klinika weterynaryjna Teodorowscy świadczy szeroki zakres usług dla zwierząt z miejscowości Żory oraz zwierząt z innych miejscowości. Usługi te to m.in.:

Szpital dla zwierząt – jakie badania i zabiegi wykonujemy u czworonogów?

Zwierzęta z miasta Żory oraz innych miejscowości mogą skorzystać z szeregu badań i zabiegów wykonywanych przez naszych lekarzy. Są to m.in. endoskopia, czyli badanie polegające na wprowadzeniu endoskopu przez otwór w ciele o charakterze naturalnym lub utworzonym celowo. Stosowana często przy diagnostyce schorzeń układu oddechowego, czy pokarmowego oraz do usuwania z układu pokarmowego przedmiotów połkniętych przez zwierzę. Oferujemy również rehabilitację zwierząt, która dzieli się na fizykoterapię, czyli rehabilitację z wykorzystaniem czynników fizykalnych, np. laserów, ultradźwięków, temperatury; kinezyterapię, czyli inaczej ćwiczeń czynnych i biernych; masaż.

Kompleksowa diagnostyka weterynaryjna

Badania diagnostyki obrazowej psów i kotów z miasta Żory i innych miejscowości wykonywane w naszej klinice:

  • radiologia (RTG)
  • tomografia Rezonansu Magnetycznego (MRI)
  • ultrasonografia (USG)
  • endoskopia

Badania diagnostyczne zwierząt – psów i kotów z miasta Żory i innych miejscowości w naszej klinice:

  • badanie krwi
  • badanie moczu
  • badanie kału
  • badanie histopatologiczne
  • pobranie i badanie wymazów (oka, ucha, ginekologiczny)

Ile kosztuje wizyta u weterynarza w naszej klinice?

Koszty leczenia zwierząt z miejscowości Żory oraz innych miejscowości uzależnione są od wielu czynników, m.in. ilości procedur medycznych składających się na proces leczenia, celu wizyty, wielkości i wagi zwierzęcia. Aby zapoznać się z cennikiem, prosimy o kontakt z recepcją.   

Całodobowy dyżur weterynaryjny

Nasi lekarze weterynarii są do Państwa dyspozycji 24 godziny na dobę w ramach wizyt regularnych oraz dyżuru nocnego. Zapewniamy profesjonalną pomoc dla zwierząt z miasta Żory i innych miejscowości.

Żory – najważniejsze informacje o mieście

Żory – miasto leżące w południowej części województwa śląskiego nad rzeką Rudą, niedaleko granicy z Czechami i Słowacją – zamieszkiwane przez ponad 62 tys. mieszkańców.

Mieszkańcy mówią, że z Żor jest wszędzie blisko, i wydaje się, że mają rację. Odległość do najważniejszych miast, czy aglomeracji nie przekracza 40 km – jest to rzeczywiście niewielka odległość.

Rozwinięte sieci dróg przebiegających przez Żory, również tych o charakterze tranzytowym, przyczyniają się do wzrostu realizowanych inwestycji, m.in. moteli, stacji benzynowych, diagnostycznych, lokali gastronomicznych.

Żory znajdują się na terenach niezdegradowanych i czystych ekologicznie. Na północy graniczą z Parkiem Krajobrazowym „Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich”. Lasy te rosną na przestrzeni kilkudziesięciu kilometrów i sięgają aż do Raciborza.

Miasto zapewnia szerokie możliwości spędzania wolnego czasu: od spacerów po okolicznych lasach, pokonywania kolejnych kilometrów ścieżek rowerowych, korzystania z terenów rekreacyjno-sportowych na wolnym powietrzu, przez muzea (Muzeum miejskie i Muzeum Ognia), park rozrywki Twinpigs, aż po wydarzenia kulturalne.

Z jakich innych miast, poza Żorami, zapraszamy Klientów naszej przychodni weterynaryjnej ze swoimi czworonogami?

Nasi pacjenci przyjeżdżają do nas z m.in. z: Gliwic, Kętów, Lędzin, Tychów, Pszczyny, Bierunia, Katowic,  Jaworzna, Knurowa, Mysłowic, Rydułtów, Rybnika, Skoczowa, Bielska-Białej, Oświęcimia, Rudy Śląskiej, Imielina, Czechowic-Dziedzic, Jastrzębia-Zdroju, Wodzisławia Śląskiego.