Klinika Teodorowscy to miejsce, któremu przyświeca hasło "lepsze życie zwierząt". Do leczenia naszych pacjentów podchodzimy kompleksowo.

W naszej klinice pracuje zespół specjalistów, który nieustannie poszerza swoje kompetencje i wiedzę biorąc udział w szkoleniach i kursach.

Nasza oferta obejmuje m.in. zwierzęcą diagnostykę obrazową, rehabilitację psów i kotów oraz specjalistyczne operacje ortopedyczne i chirurgiczne.

Jesteś z Czechowic-Dziedzic i poszukujesz profesjonalnej opieki nad Twoim zwierzęciem? Umów się na wizytę do naszej kliniki.

Klinika w Mikołowie

Usługi, które świadczymy w naszej klinice weterynaryjnej

Klinika weterynaryjna Teodorowscy świadczy szeroki zakres usług dla zwierząt z miejscowości Czechowice-Dziedzice oraz zwierząt z innych miejscowości. Usługi te to m.in.:

Szpital dla zwierząt – jakie badania i zabiegi wykonujemy u czworonogów?

Zwierzęta z miasta Czechowice-Dziedzice oraz innych miejscowości mogą skorzystać z szeregu badań i zabiegów wykonywanych przez naszych lekarzy. Są to m.in. THR (zabieg wykonywany, gdy nie ma możliwości naprawienia stawu biodrowego u psa. Podczas operacji lekarz wymienia staw biodrowy i zastępuje go sztucznym odpowiednikiem.) oraz rentgen. To popularna zarówno wśród ludzi jak i zwierząt metoda diagnostyki obrazowej. Podobnie jak USG jest metodą bezbolesną i nieinwazyjną. Ze względu na naświetlanie promieniowaniem X zaleca się prześwietlanie zwierząt tylko w uzasadnionych przypadkach.

 

Kompleksowa diagnostyka weterynaryjna

Badania diagnostyki obrazowej psów i kotów z miasta Czechowice-Dziedzice i innych miejscowości wykonywane w naszej klinice:

  • radiologia (RTG)
  • tomografia Rezonansu Magnetycznego (MRI)
  • ultrasonografia (USG)
  • endoskopia

Badania diagnostyczne zwierząt – psów i kotów z miasta Czechowice-Dziedzice i innych miejscowości w naszej klinice:

  • badanie krwi
  • badanie moczu
  • badanie kału
  • badanie histopatologiczne
  • pobranie i badanie wymazów (oka, ucha, ginekologiczny)

Ile kosztuje wizyta u weterynarza w naszej klinice?

Koszty leczenia zwierząt w naszej klinice weterynaryjnej poznają Państwo kontaktując się z nami osobiście lub telefonicznie.

Całodobowy dyżur weterynaryjny

Nasi lekarze są dostępni przez całą dobę. Zwierzęta w stanie zagrożenia życia z Czechowic-Dziedzic i innych miejscowości przyjmujemy poza kolejnością. Zachęcamy do umawiania wizyt w czasie godzin otwarcia kliniki. W przypadkach nagłych zwierzęta przyjmowane są na wizyty w ramach dyżuru lekarskiego.

Czechowice-Dziedzice – najważniejsze informacje o mieście

Miasto zamieszkiwane przez blisko 36 tysięcy mieszkańców znajdujące się w województwie śląskim w aglomeracji bielskiej. Czechowice-Dziedzice powstały z połączenia w 1951 roku dwóch wsi: Czechowic oraz Dziedzic. Przez siedem lat znane były jako Czechowice, jednak mieszkańcy Dziedzic podjęli działania, aby zmienić nazwę miasta i tak od 1958 roku, aż do dziś miasto nosi dwuczłonową nazwę.

Miasto bogate jest w zasoby naturalne. Występują tutaj złoża węgla kamiennego wydobywane w kopalni KWK Silesia, oraz złoża solanki wykorzystywane w uzdrowisku w sąsiednich Goczałkowicach.

Czechowice-Dziedzice stanowią ośrodek przemysłowy. Na terenie miasta poza wspomnianą wcześniej kopalnią funkcjonuje również walcownia metali, fabryka sprzętu elektrotechnicznego i rafineria. Do 2020 roku w Czechowicach-Dziedzicach funkcjonowała również fabryka zapałek.

Na terenie miasta znajduje się kilkanaście obiektów zabytkowych, historycznych oraz pomników.

Z jakich innych miast, poza Czechowicami-Dziedzicami, zapraszamy Klientów naszej przychodni weterynaryjnej ze swoimi czworonogami?

Leczący się u nas pacjenci, czyli psy i koty mieszkają m.in. w: Bieruniu, Żorach, Jaworznie, Wodzisławiu Śląskim, Tychach, Skoczowie, Rybniku, Rydułtowach, Rudzie Śląskiej, Pszczynie, Mysłowicach, Lędzinach, Knurowie, Kętach, Katowicach, Jastrzębiu-Zdroju, Imielinie, Gliwicach, Bielsku-Białej, Oświęcimiu.