Zabieg THR

Zabieg endoprotezowania stawów biodrowych, czyli wymiany stawów biodrowych, jest najnowocześniejszą metodą leczenia dysplazji biodrowej. Jest to zabieg ratujący życie w przypadku, gdy staw biodrowy nie może być naprawiony i konieczne jest jego usunięcie i zastąpienie sztucznym.

Na czym polega zabieg THR, czyli endoprotezoplastyka stawów?

W trakcie tego zabiegu lekarz usuwa zdegenerowaną szyjkę i głowę kości udowej, a w jej miejsce wprowadza endoprotezę wykonaną ze stopów metali. Tym sposobem możemy uzyskać sztuczny staw biodrowy (THR). Po operacji zalecane jest wsparcie profilaktyczne psa. Warto zadbać o to, by nieco ograniczyć jego aktywność fizyczną, ale również o rehabilitację. Bardzo dobrze sprawdza się np. pływanie w basenie, które nie obciąża stawów psa. Oprócz tego warto zapewnić psu po operacji dysplazji stawu biodrowego dietę bogatą w minerały.

Zabieg THR
Strona wykorzystuje pliki cookies m.in. w celu poprawienia jej dostępności, personalizacji, obsługi kont użytkowników czy aby zbierać dane, dotyczące ruchu na stronie. Każdy może sam decydować o tym czy dopuszcza pliki cookies, ustawiając odpowiednio swoją przeglądarkę.

Informacja


Z przyczyn technicznych wizyty dyżurne w Klinice w Mikołowie do godziny 24.00

This will close in 0 seconds