Zabieg DPO

Jednym z zabiegów chirurgicznych wykonywanych w naszej Klinice jest podwójna osteotomia miednicy (DPO), która polega na nacięciu miednicy i dopasowaniu powierzchni stawowych. Zabieg ten wykonujemy u jak najmłodszych psów ze zdiagnozowaną dysplazją biodrową w celu uzyskania jak najlepszych efektów leczniczych.

Na czym polega zabieg DPO?

Sam zabieg polega na przecięciu kości łonowej w pobliżu przyśrodkowej ściany panewki i trzonu kości biodrowej na wysokości 1/3 długości skrzydła kości biodrowej. Następnie dokonujemy rotacji osiowej panewki, w celu optymalnego usadowienia głowy kości udowej w panewce i odciążenia stawu biodrowo-udowego.

Odłamy są następnie stabilizowane za pomocą płyt i śrub. Przewagą metody DPO nad metodą TPO ( potrójna osteotomia miednicy) jest brak cięcia kości kulszowej, co może stanowić dodatkowe źródło bólu, jak również może powodować powstawanie torbieli surowiczych. Po tym zabiegu należy wyprowadzać psa jedynie na smyczy, aż do czasu, kiedy kości się zrosną.

Zabieg DPO
Strona wykorzystuje pliki cookies m.in. w celu poprawienia jej dostępności, personalizacji, obsługi kont użytkowników czy aby zbierać dane, dotyczące ruchu na stronie. Każdy może sam decydować o tym czy dopuszcza pliki cookies, ustawiając odpowiednio swoją przeglądarkę.

Informacja


Z przyczyn technicznych wizyty dyżurne w Klinice w Mikołowie do godziny 24.00

This will close in 0 seconds