Klinika Teodorowscy dysponuje nowoczesnym sprzętem, który pozwala na prawidłową diagnozę miejsca oraz charakteru urazu zwierzęcia. Wykonujemy szereg zabiegów specjalistycznych z zakresu ortopedii zwierząt – psów i kotów, począwszy od stabilizacji złamań przy pomocy stabilizatorów zewnętrznych i wewnętrznych, poprzez zespolenia skomplikowanych złamań kości wykorzystując śruby czy płytki kostne, aż po zabiegi: TPLO, TTA, DPO, JPS, czy osteotomię i osteotomię korekcyjną. Wykonujemy artroskopie stawów: skokowego, kolanowego, biodrowego, łokciowego, ramiennego. Leczymy dysplazje stawów biodrowych czy łokciowych u psów.

Poza usługami z zakresu ortopedii nasza klinika oferuje również usługi kardiologiczne dla psów i kotów (m.in. badania EKG, RTG, echokardiografię), neurologiczne (badanie słuchu BAER, elektrodiagnostykę psów i kotów), chirurgii zwierzęcej (m.in. laparotomia, splenektomia, BOAS, PPS), neurochirurgii. Nasi pacjenci mogą skorzystać z usług rehabilitacji dla psów i kotów, laboratorium diagnostycznego, Weterynaryjnego Banku Krwi i wielu innych usług.

Jesteś ze Śląska i poszukujesz profesjonalnej pomocy ortopedycznej dla Twojego psa? Skontaktuj się z nami +48 32 738 40 41.

Zabiegi, które wykonujemy w ramach ortopedii weterynaryjnej

Pośród szeregu zabiegów wykonywanych w naszej klinice w ramach ortopedii weterynaryjnej na szczególną uwagę zasługują:

- artroskopia – jest to zabieg wykorzystywany zarówno diagnostycznie jak i terapeutycznie. Jego niewątpliwą zaletą jest niewielka inwazyjność. Uzyskane efekty są tak samo dobre, jak te po wykonaniu tradycyjnego zabiegu chirurgicznego, przewagą jest uniknięcie poważnych ran pooperacyjnych

- zabieg TPLOjedna z metod leczenia operacyjnego stosowanego przy zerwaniu więzadła krzyżowego przedniego w stawie kolanowym u psa.

- zabieg TTAzabieg operacyjny polegający na przesunięciu guzowatości piszczelowej będący jedną z metod leczenia zerwania więzadła krzyżowego przedniego u psa.

- zabieg DPO – przeprowadzany u jak najmłodszych psów, którym zdiagnozowano dysplazję biodrową. Polega na nacięciu miednicy i dopasowaniu powierzchni stawowych.

Kompleksowa diagnostyka ortopedyczna w weterynarii

Lekarze naszej kliniki dysponują wiedzą oraz sprzętem niezbędnym do przeprowadzenia prawidłowej diagnostyki ortopedycznej u psów i kotów. Wykonujemy badanie RTG, tomografię komputerową. Ocena stawów zwierzęcia możliwa jest podczas badania ultrasonograficznego oraz obrazowania magnetyczno-rezonansowego (MRI).

Ile kosztuje wizyta u ortopedy weterynaryjnego w naszej klinice?

Koszty leczenia ortopedycznego zwierząt zależne są od procedur, które są konieczne do wykonania w celu najlepszego dla zwierzęcia leczenia. Lekarz w oparciu o badania oraz swoją wiedzę proponuje najlepsze dla danego przypadku procedury leczenia, jednak ostateczna decyzja o ich wykonaniu należy do klienta. Całość wpływa na ukształtowanie ceny leczenia zwierzęcia.

Katowice – najważniejsze informacje o mieście

Katowice są największym miastem (zamieszkiwanym przez ponad 290 tysięcy ludzi) znajdującym się w województwie śląskim. W mieście tym swoją siedzibę mają włodarze województwa. Jest to jeden w głównych ośrodków Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego.

Katowice to ważny ośrodek gospodarczy kojarzony z miejscem przemysłu ciężkiego, węglem i stalą. Dzisiaj jest to miejsce, w którym funkcjonuje wiele innowacyjnych firm.

Miasto postawiło na rozwój kulturalny, i tak na terenach rewitalizacji przestrzeni po dawnej kopalni powstał Strefa Kultury, w skład której wchodzą Muzeum Śląskie, Międzynarodowe Centrum Kongresowe, gmach Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Budynkiem charakterystycznym mieszczącym się w Katowicach i rozpoznawalnym w całej Polsce jest Spodek – hala widowiskowo-sportowa o bryle nawiązującej do statku kosmicznego.

Z jakich innych miast, poza Katowicami, zapraszamy Klientów do naszej kliniki ze swoimi czworonogami?

Nasi pacjenci przyjeżdżają do nas z wielu miast. Są to np.: Bielsko-Biała, Bieruń, Czechowice-Dziedzice, Gliwice, Imielin, Jastrzębie-Zdrój, Jaworzno, Kęty, Knurów, Lędziny, Mysłowice, Oświęcim, Pszczyna, Ruda Śląska, Rydułtowy, Rybnik, Skoczów, Tychy, Wodzisław Śląski, Żory.