EAAGY1MpHxyABO4nDCPWCK7dqHC6LxEyvH1yxYc3996KW6MbFnstXbylLwGaDNUH1WFhbIeWXIpf6TpQOAV7PZB0ozAt5P7xymHFQALIMBbDiL3zNMinZAW0toz2vXtj7K6IUd2JjD1lygFzm07Yo30nZANNrXjHhafwBPBTbzaNFPLDPYDWS5navdnCdeWR0gZDZD

Do Kliniki zgłosił się właściciel z dwoma kotami. Po powrocie z pracy zauważył zniknięcie włóczki. Podejrzewając, że została ona połknięta przez jednego z kotów, doprowadził oba na badanie.

W pierwszej kolejności wykonano diagnostykę radiologiczną. Niestety na wykonanych radiogramach nie uwidoczniono obecności włóczki w przewodzie pokarmowym żadnego ze zwierząt (tzw. ciało obce niecieniujące).

zdjęcie rentgenowskie kota

W dalszej części procesu diagnostycznego wykonano badanie endoskopowe żołądka u pacjenta, który wykazywał wcześniej skłonności do spożywania ciał obcych.

W badaniu endoskopowym uwidoczniono obecność włóczki zalegającej w okolicy odźwiernika – wykonano zabieg endoskopowego usunięcia ciała obcego.

[video width="624" height="1136" mp4="https://www.klinikadlazwierzat.pl/wp-content/uploads/2022/04/klinika-teodorowscy-blog-linearne-cialo-obce-film.mp4"][/video]

Pacjent po wybudzeniu z narkozy został wydany do domu.

włóczka wydobyta endoskopowo z okolicy odźwiernika