Do naszej kliniki trafiła ośmioletnia suczka rasy Cocer Spaniel, która została pogryziona przez innego większego psa w typie owczarka. Pies miał liczne rany i ślady po ugryzieniach w różnych miejscach na ciele. Dodatkowo widoczne było masywne krwawienie z tylnej części jamy brzusznej.
Podczas oględzin uwidoczniono wynicowanie pętli jelit poza terenem jamy brzusznej w bardzo dużej ilości - wytrzewienie. Podjęto szybką decyzję o zabiegu i ratowaniu pacjenta.
Śródoperacyjnie prócz wynicowania trzewi uwidoczniono brak części jelit, rozerwaną sieć i krezkę jelita wraz z przylegającymi naczyniami; brak szczelności przewodu pokarmowego. Chirurdzy natychmiast zdecydowali o resekcji rozszarpanych jelit i ich zespoleniu, zaopatrzeniu sieci oraz zespoleniu krwawiących naczyń. Po zakończeniu operacji jama brzuszną kilkukrotnie została wypłukana płynem wraz z antybiotykiem. Dodatkowo zaopatrzona została w dren. Pozostałe rany kąsane, szarpane zostały opracowane i zaopatrzone w dren w celu kontrolowania procesu gojenia.

Z dnia na dzień Luna odzyskiwała siły a rany stopniowo się goiły. Okolice te były dla psa mniej tkliwe, z drenów stopniowo zmniejszał się wysięk. Po 72 h rozpoczęto wprowadzać półpłynne jedzenie. Szczelność przewodu pokarmowego została potwierdzona po wprowadzeniu kontrastu i oceny przemieszczania się w przewodzie pokarmowym. Pies po kolejnych 48h od wprowadzenia jedzenia oddał pierwszy uformowany kał. Luna po 2 tyg miała w pełni wygojone rany. Obecnie cieszy właścicieli swoim zdrowiem, dobrym samopoczuciem podczas zabawy i spacerów.