Weterynarz ortopeda Sopot - diagnostyka i leczenie

Zwierzęta często cechuje duża elastyczność oraz imponująca sprawność fizyczna. Niestety, mogą być narażone na różnego rodzaju urazy, doznawać obrażeń w wyniku wypadków lub cierpieć z powodu wad wrodzonych. Nasza placówka medyczna skupia się na wsparciu zwierząt w takich trudnych sytuacjach i zapewnieniu im niezbędnej opieki.

Ortopedia, jako gałąź chirurgii specjalizująca się w leczeniu schorzeń związanych z układem mięśniowo-szkieletowym, skupia się na terapii i rehabilitacji pacjentów. Nasz zespół ortopedów weterynaryjnych wykorzystuje różnorodne metody terapeutyczne, obejmujące zarówno podejścia chirurgiczne, jak i niechirurgiczne, w celu skutecznego radzenia sobie z urazami, chorobami kręgosłupa, kontuzjami sportowymi, a także chorobami zwyrodnieniowymi, infekcjami, nowotworami i wadami wrodzonymi.

W naszej praktyce ortopedycznej dla zwierząt, nasi specjaliści odgrywają kluczową rolę, zapewniając spersonalizowaną opiekę przez całą dobę. Ich praktyka obejmuje profilaktykę, diagnostykę oraz kompleksowe leczenie różnych problemów związanych z układem mięśniowo-szkieletowym.

Dzięki bogatemu doświadczeniu, stałemu doskonaleniu umiejętności na międzynarodowych kursach oraz dostępowi do najnowocześniejszego sprzętu, nasza klinika może zapewnić wszechstronną opiekę ortopedyczną dla zwierząt. Nasz zespół oferuje kompleksowe usługi, obejmujące diagnostykę i terapię, co przekłada się na poprawę zdrowia i dobrostanu naszych pacjentów.

Artroskopia - diagnostyka i leczenie stawów dla zwierząt

Ta nowoczesna technika znajduje coraz szersze zastosowanie w obszarze medycyny weterynaryjnej, zarówno w celach diagnostycznych, jak i terapeutycznych.

Jedną z głównych zalet jest minimalnie inwazyjny charakter, co umożliwia osiągnięcie podobnych efektów jak przy tradycyjnych zabiegach chirurgicznych, minimalizując przy tym poważne rany pooperacyjne. Dzięki temu pacjenci zazwyczaj wracają do zdrowia znacznie szybciej niż po konwencjonalnych operacjach na otwartych stawach. Artroskopia może być przeprowadzana w praktycznie każdym stawie, począwszy od łokcia, przez ramię, biodro, kolano, aż po staw skokowy i nadgarstek.

W każdym z tych stawów mogą wystąpić różne schorzenia, takie jak dysplazja stawu biodrowego, dysplazja stawu łokciowego czy osteochondroza rozwarstwiająca (OCD) w stawie barkowym.

Po wykonaniu artroskopii, weterynarz może zalecić ograniczenie aktywności pacjenta, rozpoczęcie rehabilitacji oraz określenie przybliżonego czasu powrotu do normalnej aktywności fizycznej.

W naszej praktyce klinicznej oferujemy szeroki zakres rehabilitacji dla zwierząt, co umożliwia nam ciągłe monitorowanie stanu pacjenta i dostosowywanie intensywności ćwiczeń i zabiegów w zależności od jego postępów i samopoczucia, co przyczynia się do skutecznego powrotu do zdrowia.

Czas trwania artroskopii

Typowo zabieg artroskopii trwa od kilkudziesięciu minut do około dwóch godzin. Po jego zakończeniu, pacjent z reguły może opuścić klinikę tego samego dnia lub następnego dnia rano. Niemniej jednak, w przypadku, gdy lekarz prowadzący uzna to za konieczne, może zalecić dłuższy pobyt w klinice, który może trwać kilka dni. Ostateczna decyzja w tej sprawie zależy od indywidualnej oceny stanu pacjenta oraz przebiegu zabiegu.

Stabilizacja złamań u zwierząt

Kości długie u psów i kotów wykazują wiele analogii do kości nóg i ramion u ludzi. Podobnie jak w przypadku ludzi, psy i koty mogą doświadczyć złamań tych kości z różnych przyczyn, takich jak upadki, zderzenia lub walki z innymi zwierzętami. Złamania mogą wystąpić w różnych miejscach i różnym stopniu nasilenia.

Aby ustalić plan terapeutyczny, weterynarze dzielą złamania na różne kategorie. Złamanie niecałkowite dotyczy tylko jednej części korowej kości, zachowując integralność osi kończyny bez przemieszczenia się odłamków kostnych. Złamanie całkowite oznacza przerwanie obu części korowej kości z zupełnym oddzieleniem powstałych fragmentów.

Jeśli podejrzewasz złamanie kości u swojego zwierzaka, ważne jest, abyś skonsultował się z lekarzem weterynarii. Podczas badania klinicznego lekarz oceni ogólny stan zwierzęcia i zlokalizuje źródło problemu. Następnie przeprowadzi się diagnostykę rentgenowską, która pozwoli na dokładną ocenę uszkodzeń. Na podstawie wyników rentgenowskich lekarz wybierze odpowiednią metodę stabilizacji złamania. W przypadku wypadków komunikacyjnych, najpierw należy ustabilizować pacjenta i ocenić uszkodzenia narządów wewnętrznych, a dopiero potem przystąpić do stabilizacji złamania.

Zabiegi ortopedyczne

W naszej klinice specjalizujemy się w przeprowadzaniu zabiegów ortopedycznych, skupiając się głównie na leczeniu zwichnięć oraz złamań w obszarze narządu ruchu. Wykorzystujemy zaawansowane techniki, takie jak stabilizacja skomplikowanych złamań kości przy użyciu płytek kostnych, śrub oraz gwoździ.

Priorytetem dla nas jest bezpieczeństwo pacjenta, dlatego zapewniamy staranne warunki przeprowadzania operacji. Całodobowo monitorujemy funkcje życiowe pacjenta, korzystając z profesjonalnego sprzętu weterynaryjnego renomowanych firm, takich jak Securos Surgical, Cormay, MicroAire oraz Heine Optotechnik. Dzięki temu możemy zagwarantować naszym pacjentom najwyższą jakość opieki ortopedycznej.

Ortopedia Sopot
Strona wykorzystuje pliki cookies m.in. w celu poprawienia jej dostępności, personalizacji, obsługi kont użytkowników czy aby zbierać dane, dotyczące ruchu na stronie. Każdy może sam decydować o tym czy dopuszcza pliki cookies, ustawiając odpowiednio swoją przeglądarkę.

Informacja


Z przyczyn technicznych wizyty dyżurne w Klinice w Mikołowie do godziny 24.00

This will close in 0 seconds