Badanie ultrasonograficzne - USG dla zwierząt Poznań

Procedura radiologiczna obejmuje naświetlenie badanego obszaru niewielką dawką promieni rentgenowskich, przy czym pacjent jest starannie ułożony na specjalnej kasecie rentgenowskiej. W połączeniu z innymi metodami obrazowania, badanie rentgenowskie umożliwia szybką detekcję ewentualnych zmian. To preferowane badanie w ocenie układu oddechowego, kostno-stawowego oraz przewodu pokarmowego.

Natomiast ultrasonografia (USG) stanowi cenne narzędzie diagnostyczne, umożliwiające szybką i precyzyjną ocenę wielu schorzeń bez konieczności stosowania bardziej inwazyjnych procedur.

Klinika Teodorowscy w Warszawie

USG psa i kota

Ultrasonografia to powszechnie stosowana metoda diagnostyczna w weterynarii, pozwalająca na wizualizację wewnętrznych organów zwierząt. Jest to bezbolesna i nieinwazyjna procedura, która dostarcza istotnych informacji o stanie zdrowia Twojego psa lub kota.

Podczas badania ultrasonograficznego urządzenie USG korzysta z przetwornika, który generuje fale ultradźwiękowe. Te fale są wysyłane do ciała zwierzęcia i odbijają się od jego tkanek, tworząc echa. Odbite echa są następnie przechwytywane przez przetwornik i przekształcane w sygnały elektryczne. Komputer w urządzeniu USG analizuje te sygnały, przekształcając je w obrazy, które są wyświetlane na monitorze. Te obrazy prezentują przekrój badanego obszaru ciała zwierzęcia.

 

Jak przygotować się do badania RTG?

Badanie radiologiczne u pacjentów, którzy wymagają tzw. premedykacji (podania środków rozluźniających/uspokajających) przed przeprowadzeniem, na przykład, zdjęć RTG stawów biodrowych, zatok nosowych, zębów i innych, wymaga przynajmniej 12-godzinnej głodówki. Dodatkowo, tuż przed samym badaniem zaleca się usunięcie z ciała pacjenta wszelkich cieniujących elementów, zwłaszcza metalowych, takich jak kolczatki, obroże, szelki i inne.

Badanie profilaktyczne, szczególnie zalecane dla ras predysponowanych, takich jak golden retrievery, labradory, owczarki niemieckie, nowofunlandy, rottwielery i inne, obejmuje:

1. Badanie stawów biodrowych w projekcji brzuszno-grzbietowej, ze szczególnym uwzględnieniem diagnozy ewentualnej dysplazji biodrowej.

2. Badanie stawów łokciowych, w zależności od wymagań związku kynologicznego, obejmujące od 3 do 4 projekcji każdego ze stawów w celu pełniejszej oceny ich stanu.

 

USG dla zwierząt Poznań
Strona wykorzystuje pliki cookies m.in. w celu poprawienia jej dostępności, personalizacji, obsługi kont użytkowników czy aby zbierać dane, dotyczące ruchu na stronie. Każdy może sam decydować o tym czy dopuszcza pliki cookies, ustawiając odpowiednio swoją przeglądarkę.

Informacja


Z przyczyn technicznych wizyty dyżurne w Klinice w Mikołowie do godziny 24.00

This will close in 0 seconds