Zabieg ventral slot jest najczęściej stosowaną metodą, by uzyskać dostęp do odcinka szyjnego kręgosłupa psa lub kota.

Jest to zabieg polegający na wytworzeniu szczeliny dobrzusznej, dokładniej chodzi o usunięcie fragmentu uciskającego dysku międzykręgowego przez wytworzenie ubytku w dobrzusznej powierzchni przestrzeni międzystawowej.

Dostęp brzuszny jest wykorzystywany do usunięcia tkanek tworzących dysk międzykręgowy od strony dobrzusznej, jak również do stabilizacji kręgów szyjnych poprzez założenie w trzonach kręgów implantów np.:

  • złamania / zwichnięcia,
  • niestabilność szczytowo-obrotowa.

Nasza Klinika w swojej kadrze posiada wykwalifikowanych specjalistów ze specjalizacji neurochirurgii. Wykonywane są u nas zabiegi z najwyższą dokładnością i starannością. Jeśli chciałbyś umówić się na wizytę weterynaryjną ze swoim pupilem, skontaktuj się z nami, a nasi lekarze odpowiedzą na wszystkie nurtujące Państwa pytania.

Wskazania do wykonania zabiegu ventral slot u psów i kotów

Do lekarza weterynarii należy się zgłosić, gdy zaniepokoimy się stanem zdrowia naszego pupila. Gdy okaże się, że nasz czworonożny przyjaciel ma chorobę dysku międzykręgowego typu I w odcinku szyjnym kręgosłupa lub często doskwierają mu dolegliwości typu:

  • silny ból
  • ból, który nie ustępuje nawet po zastosowaniu leczenia farmakologicznego
  • niedowład lub porażenie czterokończynowe (deficyty neurologiczne)

To lekarz po zbadaniu stanu zdrowia pacjenta i przeprowadzeniu dogłębnej analizy, zaleci najlepszy dla zwierzęcia sposób leczenia, być może będzie to właśnie zabieg ventral slot.

Na czym polega zabieg ventral slot u psa i kota?

Zabieg central slot pozwala usunąć fragment uciskającego dysku międzykręgowego poprzez uzupełnienie ubytku w dobrzusznej powierzchni przestrzeni międzystawowej.

Jak przygotować zwierzę do zabiegu ventral slot?

Przed przyjściem na umówiony zabieg ventral slot, właściciel musi pamiętać, że zwierzę ma być na czczo minimum 12 godzin przed zaplanowaną operacją central slot. Jest to niezwykle ważny aspekt, który pozwoli na przeprowadzenie wszystkich badań i czynności zabiegowych.

Dodatkowo, już na wizycie, na której zwierzę zostaje zakwalifikowane do zabiegu ventral slot, nasi lekarze informują, że pacjent musi mieć przeprowadzone dokładne badania krwi oraz badanie kardiologiczne. Pozwoli to baczniej przyjrzeć się ogólnemu stanu zdrowia psa lub kota, który oczekuje na operację.

Zabieg ventral slot u zwierząt – zalety operacji

Jeśli zastanawiasz się, czy zabieg ventral slot jest odpowiedni dla Twojego czworonożnego przyjaciela, porozmawiaj z lekarzami o głównych zaletach zabiegu. Specjaliści wyszczególniają kilka najważniejszych atutów tej metody operacyjnej:

  • łatwiejszy dostęp do odcinka operowanego
  • dyspozycja do większej ilości kości, które mają znaczenie przy zakładaniu implantów podczas zabiegów stabilizujących kręgosłup,
  • szybszy czas powrotu do zdrowia.

Nasz personel specjalizuje się w wykonywaniu tego typu zabiegów. Bardzo często widzimy w naszej Klinice efekty, które przychodzą dość szybko po zabiegu ventral slot. Ten zabieg pozwala pozbyć się nieprzyjemnych dolegliwości, które odczuwają psy lub koty podczas poruszania się. Dokładamy wszelkich starań, by każde potrzebujące zwierzę otrzymało szybką i skuteczną pomoc.

Na filmie obok widzimy Tosię na wizycie kontrolnej, po 2 tygodniach po zabiegu ventral slot.

Opieka pooperacyjna po wykonanym zabiegu ventral slot u psów i kotów

Pacjent po wykonanym zabiegu ventral slot przebywa w naszej Klinice na oddziale szpitalnym minimum dwie doby. W tym czasie jest przeprowadzana dokładna obserwacja zachowania oraz sposobu oddychania pacjenta, podawane mu są leki przeciwbólowe, zazwyczaj opoidy w małych dawkach, inaczej płynoterapia podtrzymująca.

Zwłaszcza u ras dużych i olbrzymich nacisk kładziemy na obserwację pod kątem występowania drgawek lub zespołu rozszerzenia i skrętu żołądka.

Maksymalnie po 72 godzinach od wykonania zabiegu, gdy lekarze stwierdzą, że zwierzę jest gotowe do wyjścia z placówki, oddają pupila swoim właścicielom. Zaleca się, by w pierwszych 2-4 tygodniach ograniczyć ruch, a w następnych 4-8 tygodniach wychodzić na niedalekie spacery na szelkach oraz krótkiej smyczy. Zachęcamy także podawać pokarm na podwyższeniu, by pupil nie męczył się podczas jedzenia.

Rehabilitacja zwierząt po przeprowadzonym zabiegu ventral slot

W naszej placówce stawiamy na rozwój. Posiadamy oddzielne miejsce na rehabilitacje, by otoczyć opieką zwierzę od początku, do samego końca procesu hospitalizacji zwierzęcia. Sprzęty do rehabilitacji wyróżniają się wysoką jakością, dokładamy wszelkich starań, by pupil po zabiegu w szybkim czasie wrócił do normalnego funkcjonowania.

Oferujemy, aż 10 różnych form rehabilitacji zwierząt, więc na pewno dobierzemy odpowiednią metodę do leczenia Twojego psa i kota. Nasz personel specjalizuje się w dziedzinie rehabilitacji zwierząt, dlatego cały proces powrotu do zdrowia jest komfortowy i skuteczny.

Kontaktując się z naszą Kliniką będą mogli Państwo poznać dokładną ofertę i wiele możliwości. Jeśli obawiasz się, że nie będziesz mógł przywozić swojego zwierzaka systematycznie na wizyty rehabilitacyjne, oferujemy także turnusy w naszej Klinice. Twój pies lub kot pozostaną w naszym hotelu dla zwierząt na czas całej rehabilitacji.

Kto wykonuje zabieg ventral slot u zwierząt? Nasza kadra

W Klinice Teodorowscy zatrudniamy doświadczonych lekarzy, którzy wykonują swoją pracę z zamiłowaniem. Ich pasją są zwierzęta, pragną, by każdy pupil przychodzący do nas z jakimś problemem otrzymał pomoc. Pomaganie to ich misja, którą wykonują najbardziej profesjonalnie jak potrafią. Właściciele czworonogów docenili pracę i zaangażowanie naszych lekarzy, udostępniając szczere opinie na naszej stronie internetowej, a to jedna z nich:

"Profesjonalni, pełni oddania lekarze dbają o podopiecznych. Mój ukochany zwierzak był operowany dwa razy, spędził w klinice prawie dwa tygodnie. Bardzo dziękuję za pomoc. Nasz pies czuje się dobrze. Korzystamy też z hotelu. Pięć gwiazdek w pełni zasłużone." - Kinga Gonfia

Zabieg ventral slot - obszar świadczenia usług

Swoje usługi oferujemy na Śląsku, w Mikołowie i w Orzeszu. Nasi pacjenci pochodzą z wielu pobliskich miejscowości: Bielsko-Biała, Lędziny, Czechowice-Dziedzice, Ruda Śląska, Imielin, Jastrzębie-Zdrój, Tychy, Jaworzno, Kęty, Knurów, Mysłowice, Oświęcim, Pszczyna, Gliwice, Rydułtowy, Rybnik, Skoczów,  Katowice, Wodzisław Śląski, Żory, Bieruń, ale także przyjeżdżają do nas z każdego miejsca w całej Polsce.

Zapraszamy czworonogów z całego kraju, podejmiemy wszelkich starań, by każdy potrzebujący zwierzak mógł dostać fachową pomoc oraz odpowiednią opiekę. 

Dlaczego warto wykonać zabieg ventral slot u psów i kotów w naszej Klinice na Śląsku?

Klinika Teodorowscy posiada specjalistyczny sprzęt oraz nowoczesne sale operacyjne, dzięki czemu nasz personel jest przygotowany na nagłe sytuacje. Jesteśmy gotowi przeprowadzić specjalistyczny zabieg, z najwyższym stopniem bezpieczeństwa i troską o naszych pacjentów.

Nasza kadra specjalizuje się w wielu dziedzinach weterynarii, także w neurologii, gdzie wykonuje się takie zabiegi, jak właśnie operacja Ventral slot. Nasi lekarze są doświadczeni oraz wykwalifikowani - sprawdź aktualne informacje z naszej Kliniki. Stawiamy na rozwój, dokonujemy wszelkich starań, by ciągle się rozwijać i poszerzać swoją wiedzę. Staramy się, by każde zwierzę uzyskało potrzebną i skuteczną od nas pomoc.

Oferujemy pełną hospitalizację zaczynając od postawienia diagnozy po wykonanie badań, zabiegu, opieki pooperacyjnej, a także rehabilitacji. W naszej Klinice każde zwierzę poczuje się bezpieczne i swobodnie.

Koszt zabiegu ventral slot. Cennik

Zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami w celu omówienia dokładnych kosztów zabiegu ventral slot. Podczas wizyty kwalifikacyjnej do zabiegu można zapytać o koszta hospitalizacji zwierzęcia, nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie nurtujące Państwa pytania.

Oczywiście koszta mogą być różne, bierzemy pod uwagę przede wszystkim stan zdrowia zwierzęcia oraz stopień zaawansowania choroby. Zachęcamy do kontaktu i omówienia wszystkich kwestii związanych z zabiegiem.

Opinie klientów, którzy korzystali z naszych usług w zakresie zabiegu ventral slot

Nasi klienci Kliniki Teodorowscy, na wizycie kontrolnej po zabiegu Ventral slot pozytywnie oceniają stan zdrowia swoich czworonogów. Doceniają naszą Klinikę przede wszystkim za pełne zaangażowanie i staranność podczas wykonywania każdej czynności. Wskazuje na to wiele opinii, które publikowane są na naszej stronie internetowej, jak i przekazywane osobiście w naszych placówkach, np.

“Jestem bardzo zadowolona z efektów, jakie przyniósł nam zabieg Ventral slot. Mój pies po rehabilitacji czuje się świetnie i też tak wygląda. To była jedna z lepszych decyzji, a to wszystko za sprawą doświadczonego lekarza, który dokładnie wiedział, jak skutecznie postępować. Polecam.”

Zabieg Ventral slot u psów i kotów - najczęściej zadawane pytania

Czy zabieg ventral slot jest w pełni bezpieczny dla mojego zwierzęcia?

Dokładamy wszelkich starań, by każdy pacjent po zabiegu odczuł ulgę i zapomniał o wcześniejszych dolegliwościach. Posiadamy profesjonalny sprzęt oraz nowoczesne sale operacyjne, nasze przygotowanie do ratowania zwierząt jest na jak najwyższym poziomie. W razie wątpliwości oraz pytań związanych z ventral slot zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami.

Jakie są zalecenia po wykonanym zabiegu ventral slot u mojego psa?

Przez kilka pierwszych tygodni po operacji należy bacznie obserwować swojego czworonoga, ograniczyć mu ruch i zapewnić spokojne i ciche miejsce, w którym będzie mógł swobodnie dochodzić do zdrowia. Zaleca się spacery na szelkach i na krótkiej smyczy, by nie narażać swojego psa lub kota na jakiekolwiek niebezpieczeństwo. Dodatkowo, zachęcamy także do podawania pokarmu na podwyższeniu, by zwierzę  nie miało problemów podczas jedzenia, czy picia.

Czy mój zwierzak po wykonanym zabiegu ventral slot będzie odczuwał ból?

Nie, podczas zabiegu pacjent będzie poddany znieczuleniu ogólnemu. Po wybudzeniu nasz personel zadba o podanie leków przeciwbólowych, by odzyskiwanie sił przez czworonoga przebiegało szybko i skutecznie.