EAAGY1MpHxyABO4nDCPWCK7dqHC6LxEyvH1yxYc3996KW6MbFnstXbylLwGaDNUH1WFhbIeWXIpf6TpQOAV7PZB0ozAt5P7xymHFQALIMBbDiL3zNMinZAW0toz2vXtj7K6IUd2JjD1lygFzm07Yo30nZANNrXjHhafwBPBTbzaNFPLDPYDWS5navdnCdeWR0gZDZD

To zabieg, który pozwoli usunąć część kości lub krążka, które doprowadzają do bólu podczas poruszania się. Najczęściej ten zabieg stosuje się przy zespole końskiego ogona, który występuje często u samców owczarków niemieckich, ale także może u innych ras – to nie jest reguła.

Nasza Klinika wykonywała już takie zabiegi i dalej jest gotowa w taki sposób pomagać potrzebującym zwierzętom. Nasi specjaliści mają bogate doświadczenia i do każdego pupila podchodzą w sposób indywidualny. Gdy zauważysz u swojego czworonoga złe samopoczucie, udaj się niezwłocznie do lekarza weterynarii.

Na czym polega laminektomia grzbietowa u psów i kotów?

To procedura, która polega na usunięciu części kości lub krążka międzykręgowego, które uciskają korzenie nerwowe, one doprowadzają tym samym do bólu. To schorzenie wywołane jest najczęściej specyficzną budową ciała, gdy połączenie kości krzyżowej oraz kręgu lędźwiowego narażone jest na spore obciążenie. Jeśli obciążenie jest zbyt duże, mogą pojawiać się deformacje i bolesne zwyrodnienia, wtedy może pojawić się wskazanie do wykonania zabiegu laminektomii grzbietowej.

Jak przygotować mojego psa lub kota do zabiegu laminektomii grzbietowej?

Przed zabiegiem nasi specjaliści przekażą państwu najważniejsze informacje związane z całą procedurą operacyjną. Na pewno zwierzę musi mieć zrobione badania krwi oraz badanie kardiologiczne, by zbadać ogólny stan zdrowia pacjenta. Nasi lekarze będą wtedy wiedzieli, jak przygotować się do zabiegu laminektomii grzbietowej – do każdego pacjenta podchodzimy w sposób indywidualny, dlatego tak ważne są dla nas badania kontrolne przed zabiegiem chirurgicznym.

W dniu stawienia się na zabieg, nasi specjaliści będą prosić państwa o ograniczenie jedzenia oraz picia. Zwierzę musi przyjść do Kliniki na czczo. Minimum 12 godzin przed wizytą nie może jeść, woda musi zostać ograniczona, ponieważ wtedy jesteśmy w stanie przystąpić do przygotowania pacjenta do zabiegu. 

Jakie rasy potrzebują najczęściej wykonać zabieg laminektomii grzbietowej?

Nie jest powiedziane, że tylko jedna rasa będzie narażona na zespół końskiego ogona. Wiele ras psów zgłaszają się do Kliniki z tym problemem, najczęściej jednak są to owczarki niemieckie, ze względu na swoją charakterystyczną budowę ciała. Warto obserwować swojego czworonoga, nie zważając na jego rasę. Gdy tylko coś w zachowaniu naszego pupila nas zaniepokoi, należy udać się niezwłocznie do lekarza weterynarii w celu zbadania przyczyny. Pomoc zwierzętom to nasza pasja, chętnie pomożemy też Twojemu czworonogowi!

Przebieg zabiegu laminektomii grzbietowej u zwierząt

Pacjent zakwalifikowany do zabiegu poddawany jest znieczuleniu ogólnemu. Kładziony jest na brzuchu, a na grzbiecie, blisko ogona wykonywane jest chirurgiczne nacięcie, by dotrzeć do przeszkadzającej kości bądź krążka międzykręgowego. Usuwana jest ta część, która często doprowadza do nawet ostrego bólu, który nie pozwala normalnie funkcjonować. Usunięcie tego elementu pozwoli na ulgę oraz swobodne poruszanie się po odbyciu całego procesu rekonwalescencji.

Opieka pooperacyjna zwierzęcia po wykonanym zabiegu laminektomii grzbietowej

Zwierzę po wybudzeniu dostaje niezwłocznie leki przeciwbólowe, które pozwolą w uporaniu się z bólem pooperacyjnym. Przez dwie, maksymalnie trzy doby po zabiegu nasz personel bacznie monitoruje pacjenta pod względem zachowania i sposobu oddychania. Zwłaszcza przy pacjentach ras dużych i olbrzymich nie zapominamy także o obserwacji pod kątem występowania drgawek lub zespołu rozszerzenia i skrętu żołądka.

Po  48 – 72 godzinach, jeśli lekarz weterynarii nie stwierdzi żadnych powikłań, nasza kadra przekaże czworonoga w ręce właścicieli z dokładnymi zaleceniami, które pozwolą zwierzęciu szybciej powrócić do zdrowia. Zaleca się mocne ograniczenie ruchu do nawet 12 tygodni po zabiegu. Należy znaleźć zwierzęciu wygodną klatkę w spokojnym , cichym miejscu, by mogło odpoczywać i nie narażać się na niebezpieczeństwo. Od razu po zabiegu należy także ustalić plan treningowy oraz rehabilitacyjny dla zwierzęcia, by wspomóc jego mięśnie i operowane miejsce. 

Rehabilitacja zwierzęcia po przeprowadzonym zabiegu laminektomii grzbietowej

W naszej Klinice posiadamy wiele maszyn pozwalających na skuteczną i szybką rehabilitację naszych pacjentów. Także nasza kadra specjalizuje się w tej dziedzinie, dlatego od razu po wykonanym zabiegu, zważając na gotowość do pracy czworonoga, obmyślany jest plan treningowy i rehabilitacyjny, by pomóc jak najszybciej wrócić do zdrowia zwierzakowi. Specjalizujemy się w około dziesięciu metodach rehabilitacyjnych, dlatego niezależnie od stanu zdrowia, każdy zwierzak znajdzie odpowiednią metodę leczenia.

Dlaczego warto wybrać naszą Klinikę?

Już od ponad 30 lat z wielkim zaangażowaniem i pasją prowadzimy Klinikę oraz Przychodnię i Szpital dla zwierząt. Posiadamy duże doświadczenie oraz chęć pomagania wszystkim czworonogom. Specjalizujemy się w wielu dziedzinach, pozwalając na opiekę i prowadzenie leczenia od rozpoznania choroby, aż po rehabilitacje i okres rekonwalescencji. Chętnie przyjmiemy zwierzęta z każdego zakątka Polski i nie tylko, dodatkowo pracujemy dla Państwa nawet w dni wolne oraz prowadzimy nocne dyżury, by pomóc o każdej porze. Jeśli masz jakieś podejrzenia, przyprowadź swojego pupila do naszej Kliniki, a nasi lekarze odpowiedzą na Twoje pytania i rozwieją wszystkie Twoje wątpliwości.

Najlepiej wyposażona Klinika na Śląsku

Posiadamy profesjonalny i nowoczesny sprzęt, pozwalający na wykonywanie wielospecjalistycznych badań.

Kto wykonuje zabieg laminektomii grzbietowej w naszej Klinice? Nasza kadra

Nasz personel jest wykwalifikowany i doświadczony w przeprowadzaniu wielu specjalistycznych zabiegów, w tym także zabiegu laminektomii grzbietowej. Posiadamy wielu specjalistów także z dziedziny neurochirurgii, którzy niezwłocznie podejmą każde działanie, by jak najszybciej i jak najskuteczniej pomóc potrzebującemu zwierzęciu. Naszą pasją są zwierzęta, zadbamy o to, by każdy potrzebujący pies, czy kot odczuł ulgę i zapomniał o nieprzyjemnych dolegliwościach.

W naszej Klinice zatrudniamy zaangażowanych specjalistów, którzy nie przestają się kształcić. Systematycznie bierzemy udział w szkoleniach i konferencjach, by podnosić nasze kwalifikacje i zdobywać nową wiedzę. Można śledzić nasze wyjazdy na naszej stronie internetowej w zakładce Blog --> Aktualności.

Zabieg laminektomii grzbietowej u zwierząt - obszar świadczenia usług

Jesteśmy otwarci dla każdego czworonoga, niezależnie, czy pochodzą z pobliskiego miasteczka, czy z drugiego końca Polski. Nasi pacjenci przyjeżdżają do nas z każdego zakątka kraju, pozwalając wykonywać nam swoją pracę na jak najwyższym poziomie. Często gościmy u siebie także zwierzęta z całego województwa Śląskiego, przede wszystkim z miast takich jak: Ruda Śląska, Rydułtowy, Rybnik, Lędziny, Czechowice-Dziedzice, Wodzisław Śląski, Żory, Gliwice, Imielin, Jastrzębie-Zdrój, Jaworzno, Katowice, Kęty, Knurów, Mysłowice, Bielsko-Biała, Bieruń, Oświęcim, Pszczyna, Skoczów, Tychy.

Serdecznie zapraszamy każdego psa, czy kota do naszej Kliniki, która jest otwarta na każdego pacjenta, niezależnie od ich pochodzenia. Zadzwoń i umów się do nas na wizytę, Twój zwierzak zostanie otoczony opieką, a nasz personel zapewni profesjonalizm i pełne zaangażowanie.

Ile kosztuje zabieg laminektomii grzbietowej u psów i kotów? Cennik

By poznać dokładną kwotę zabiegu laminektomii grzbietowej, należy zadzwonić do naszej placówki i porozmawiać z lekarzem prowadzącym lub najwygodniej dopytać się o koszta hospitalizacji na wizycie kwalifikującej zwierzę do zabiegu. Nasza załoga udzieli państwu dokładnych informacji, odpowiadając na wszystkie państwa pytania. Cena może być różna, bierzemy pod uwagę przede wszystkim stan zdrowia pacjenta oraz stopień zaawansowania schorzenia, czy choroby. Zachęcamy, by jak najszybciej pojawić się ze swoim pupilem na wizycie, by szybko zastosować skuteczne metody leczenia.

Opinie klientów, którzy zdecydowali się przeprowadzić u zwierzęcia zabieg laminektomii grzbietowej w naszej Klinice

Laminektomia grzbietowa to zabieg, który często wykonujemy w naszej Klinice. Klienci przychodzący na wizyty kontrolne po zabiegu często chwalą poprawę zdrowia i stanu ogólnego swojego psa, czy kota. Dostajemy wiele pozytywnych opinii na naszej stronie internetowej, a także osobiście wiadomości lub słowa od właścicieli już zdrowych czworonogów. Wiele opinii takich jak ta, otrzymujemy już w trakcie rehabilitacji:

„Jestem zaskoczona, jak ten zabieg odmienił mojego psa. Jeszcze przed nami długa droga, ale już widzę efekty. Jestem wdzięczna lekarzom z Kliniki Teodorowscy, którzy uratowali mojego psa!”.

Laminektomia grzbietowa u zwierząt – najczęściej zadawane pytania

Ile trwa zabieg laminektomii grzbietowej u psów i kotów?

Sam zabieg trwa około 1 – 3 godzin.  

Ile czasu mój zwierzak będzie dochodził do zdrowia po wykonanym zabiegu laminektomii grzbietowej?

Zaleca się, by po zabiegu ograniczyć znacznie ruch nawet do 12 tygodni. Przez cały ten okres należy skupić się na rehabilitacji oraz planu treningowym. Najlepiej, zapewnić zwierzakowi wygodną klatkę, która pozwoli ograniczyć ruch.

Czy znajdę rehabilitanta w waszej Klinice, który zajmie się moim zwierzęciem po zabiegu laminektomii grzbietowej?

Owszem, nasz zespół specjalizuje się także w rehabilitacji. Już po zabiegu określimy, która metoda oraz w jakiej częstotliwości rehabilitacje będą wykonywane. Posiadamy także turnus rehabilitacyjny dla zwierząt z daleka lub pupili właścicieli, którzy mają problemy z dojazdem. Oferujemy pobyt w hotelu dla zwierząt przez cały czas rehabilitacji.