EAAGY1MpHxyABO4nDCPWCK7dqHC6LxEyvH1yxYc3996KW6MbFnstXbylLwGaDNUH1WFhbIeWXIpf6TpQOAV7PZB0ozAt5P7xymHFQALIMBbDiL3zNMinZAW0toz2vXtj7K6IUd2JjD1lygFzm07Yo30nZANNrXjHhafwBPBTbzaNFPLDPYDWS5navdnCdeWR0gZDZD

Kot Skoczek odkąd jest u właścicieli miał problemy neurologiczne: kręcenie w kółko, przechylanie głowy na bok, dodatkowo doszły ataki padaczki.

[video width="640" height="368" mp4="https://www.klinikadlazwierzat.pl/wp-content/uploads/2022/05/klinika-teodorowscy-blog-przypadki-kliniczne-kot-skoczek.mp4"][/video]

Niestety w wyniku niefortunnych zdarzeń doszło do wypadku - Skoczek uderzył bardzo mocno głową o umywalkę. Od tego czasu ma przeprost kończyn piersiowych oraz miednicznych, wokalizuje, wygina głowę do góry (tzw. opisthotonus, bądź postawa „patrzącego w gwiazdy”), świadomość zmniejszona, słabo reaguje na bodźce ze środowiska zewnętrznego, odruch źreniczny pośredni i bezpośredni zniesiony. Badania krwi bez istotnych odchyleń.

Wykonano rezonans głowy na którym uwidoczniono zaawansowane wodogłowie, przysłaniające struktury mózgu. Do wodogłowia doszło w wyniku urazu.

Kot został poddany eutanazji.