Porady

W Klinice Tedorowscy świadczymy usługi weterynaryjne w szerokim, kompleksowym zakresie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, stworzyliśmy miejsce, w którym każdy może zasięgnąć podstawowych informacji na temat obowiązków związanych z posiadaniem zwierzęcia. Udostępniamy dla Państwa bazę wiedzy, która jest zawsze dostępna i rozwijana według Państwa potrzeb.

30 grudnia 2022

Jak zadbać o bezpieczeństwo zwierzęcia w sylwestra?

Sylwester zbliża się do nas wielkimi krokami, dlatego warto pomyśleć wcześniej, jak my go spędzimy oraz jak spędzą go nasze zwierzęta. Jest to wydarzenie, które często powoduje ogromny stres u naszych pupili, co może prowadzić do zagrożenia ich zdrowia, a nawet życia [...]
9 września 2022

Czy to już? Czyli jak rozpoznać zbliżający się poród u suki.

Jak rozpoznać objawy nadchodzącego porodu, co zrobić, by jak najlepiej przygotować się do tego wydarzenia, jak pomóc podczas porodu swojemu zwierzęciu?
12 sierpnia 2022

Nagła zmiana zachowania u psa – o czym świadczy?

Każdy właściciel czworonożnego przyjaciela, nawet ten początkujący, dosyć szybko poznaje swojego pupila. Już po kilku-kilkunastu dniach zauważamy, gdzie nasz pies lubi wypoczywać, [...]
29 lipca 2022

Czego pies nie może jeść? 14 produktów niebezpiecznych dla Twojego psa

Co możemy podawać naszemu psu, a czego kategorycznie nie powinien jeść? Jak zareagować, gdy nasz pupil zatruł się, ponieważ zjadł coś, czego nie powinien?
15 lipca 2022

Mojego psa ukąsiła żmija. Co robić?

Jak wygląda żmija zygzakowata? Po czym rozpoznać objawy ukąszenia i co zrobić, gdy żmija ukąsi psa? Jak wygląda leczenie ukąszenia i w jaki sposób mu zapobiec?
17 czerwca 2022

Bezpieczne wakacje z psem, czyli co powinna zawierać apteczka pierwszej pomocy?

Wakacje, ku radości nas wszystkich, zbliżają się wielkimi krokami. Wśród [...]
20 maja 2022

Jak przygotować zwierzę do badania RTG?

Zdarza się, że lekarz zaleci wykonanie badania RTG zwierzęcia. Co powinniśmy wiedzieć o badaniu rentgenowskim?
3 sierpnia 2020

Żywienie psów

Mikroflora przewodu pokarmowego jest na tyle zredukowana, że gatunki psowate mają problem z przyswajaniem pasz pochodzenia roślinnego. Wykazują [...]
3 lipca 2020

Żywienie kotów

Koty przeważnie karmimy odpowiednio do apetytu, najczęściej kilka razy dziennie, gdyż są bardziej wrażliwe na głodówkę niż psy.
3 czerwca 2020

Znakowanie i identyfikowanie zwierząt

Aby fakt zachipowania zwierzęcia był oczywisty dla wszystkich ludzi, warto przywiesić na obroży zwierzęcia [...]
3 maja 2020

Transport zwierząt za granicę

Każde zwierzę przewożone przez granice krajów UE musi posiadać identyfikator – w formie elektronicznego czipa lub tatuażu (jeśli był on wykonany przed 3 lipca 2011 roku).
3 kwietnia 2020

Przepisy prawne

Uchwalona 21.9.1977 r. w Londynie przez Międzynarodową Federację Praw Zwierzęcia, zał. 2.4.1977 w Genewie. Deklaracja przedłożona została UNESCO wraz z podpisami dwu i pół miliona osób, członków europejskich towarzystw opieki i ochrony zwierząt:
3 marca 2020

Pierwsza wizyta w gabinecie weterynaryjnym

Pierwsza wizyta u lekarza weterynarii powinna odbyć się jak najwcześniej po zakupie czy adopcji pupila. Na taką wizytę mogą Państwo przyjść do Kliniki do każdego z naszych lekarzy. [...]
3 lutego 2020

Niepokojące objawy

Niestety, czasem zdarza się, że nasze zwierzątko „nie jest sobą”, coś nas w jego zachowaniu niepokoi… a nie wiemy, że może być to objaw choroby.
3 stycznia 2020

Kleszcze – zagrożenia

Na „złapanie” kleszczy najbardziej narażone są zwierzęta wędrujące po zaroślach lub w wysokiej trawie oraz koty wolnowychodzące.
3 grudnia 2019

Dla lekarzy

Przed specjalistyczną wizytą w naszej Klinice zalecamy wydrukowanie i wypisanie skierowania przez lekarza prowadzącego zwierzę. Wzory dokumentów są dostępne poniżej do pobrania.
Porady
Strona wykorzystuje pliki cookies m.in. w celu poprawienia jej dostępności, personalizacji, obsługi kont użytkowników czy aby zbierać dane, dotyczące ruchu na stronie. Każdy może sam decydować o tym czy dopuszcza pliki cookies, ustawiając odpowiednio swoją przeglądarkę.

Informacja


Z przyczyn technicznych wizyty dyżurne w Klinice w Mikołowie do godziny 24.00

This will close in 0 seconds