Badanie ultrasonograficzne - USG dla zwierząt Warszawa

Badanie radiologiczne polega na prześwietleniu badanego obszaru niewielką ilością promieni rentgenowskich. Pacjent zostaje odpowiednio ułożony na kasecie rentgenowskiej. W połączeniu z innymi metodami obrazowania badanie rentgenowskie daje możliwość szybkiego wykrycia zmian. Jest to badanie z wyboru w ocenie układu oddechowego, kostno-stawowego oraz przewodu pokarmowego. USG jest cennym narzędziem diagnostycznym, pozwalającym na szybką i dokładną ocenę wielu schorzeń bez konieczności przeprowadzania bardziej inwazyjnych procedur.

Klinika Teodorowscy w Warszawie

USG psa i kota

Ultrasonografia jest powszechnie stosowaną metodą diagnostyczną w weterynarii, która pozwala na wizualizację wewnętrznych organów zwierząt. Jest to bezbolesna i nieinwazyjna metoda, która może dostarczyć ważnych informacji o stanie zdrowia Twojego psa lub kota. 

Urządzenie USG wykorzystuje przetwornik, który generuje fale ultradźwiękowe. Te fale są wysyłane do ciała i odbijają się od tkanki, tworząc echa. Echa te są następnie odbierane przez przetwornik i przekształcane w sygnały elektryczne. Sygnały te są analizowane przez komputer w urządzeniu USG i przekształcane w obrazy, które są wyświetlane na monitorze. Obrazy te przedstawiają przekrój badanego obszaru ciała.

Jak przygotować się do badania RTG?

U pacjentów wymagających tzw. premedykacji (podanie środków rozluźniających/uspokajających) do badania (np. RTG stawów biodrowych/zatok nosowych/zębów i innych) konieczna jest przynajmniej 12-godzinna głodówka. Tuż przed badaniem należy usunąć z ciała pacjenta cieniujące elementy (szczególnie metalowe takie jak kolczatka, obroża, szelki i inne). Badanie profilaktyczne (dotyczy szczególnie predysponowanych ras np. golden retrievery, labradory, owczarki niemieckie, nowofunlandy, rottwielery i inne):

stawy biodrowe (badanie w kierunku dysplazji biodrowej w projekcji brzuszno-grzbietowej),
stawy łokciowe (w zależności od wymagań związku kynologicznego wykonywane są 3 do 4 projekcji każdego ze stawów.

USG dla zwierząt Warszawa
Strona wykorzystuje pliki cookies m.in. w celu poprawienia jej dostępności, personalizacji, obsługi kont użytkowników czy aby zbierać dane, dotyczące ruchu na stronie. Każdy może sam decydować o tym czy dopuszcza pliki cookies, ustawiając odpowiednio swoją przeglądarkę.

Informacja


Z przyczyn technicznych wizyty dyżurne w Klinice w Mikołowie do godziny 24.00

This will close in 0 seconds