Fenestracja - Klinika Teodorowscy

Fenestracja - leczenie choroby krążków międzykręgowych u psów i kotów

Ten zabieg polega na wytworzeniu tzw. okienka, ubytku w pierścieniu włóknistym, które sięga do jądra miażdżystego krążka międzykręgowego. To zabieg, który pozwoli przywrócić sprawność Twojemu czworonożnemu przyjacielowi. Jest to częściej stosowana metoda leczenia u psów z bólem pochodzenia dyskowego, a rzadziej u psów z materiałem dysku w kanale kręgowym.

Jako Klinika i Szpital i Przychodnia Weterynaryjna, jesteśmy zaopatrzeni w wysokiej jakości sprzęt, który pozwoli na precyzyjne badania i dokładne wykonywanie swoich obowiązków. W naszej kadrze znajdują się osoby wykwalifikowane i zaangażowane w swoją pracę. Ciągle dążymy do tego, by każde zwierzę przychodzące z jakimś problemem do naszej Kliniki, wyszło już pełne sił. Oferujemy wiele zabiegów specjalistycznych, w tym zabieg fenestracji, który jest popularny w naszych placówkach. Wiele pacjentów po tym zabiegu odzyskało siły i powróciło do wcześniejszej sprawności fizycznej.

Na czym polega zabieg fenestracji u zwierząt?

To metoda operacyjna, w której wykonuje się otwór w pierścieniu włóknistym.  Tą czynnością docieramy do jądra miażdżystego krążka międzykręgowego. Ona wspomoże twojego czworonoga i pozwoli zapomnieć o nieprzyjemnych dolegliwościach.

Wskazania do wykonania zabiegu fenestracji u psów

Fenestracja to choroba krążków międzykręgowych, która powoduje wiele niechcianych konsekwencji w organizmie zwierzęcia. Gdy zauważysz takie objawy u swojego pupila, niezwłocznie udaj się do lekarza weterynarii:

  • porażenie kończyn,
  • odczuwalny ból w okolicy kręgosłupa,
  • problemy z oddawaniem moczu i kału,
  • problemy z pokonywaniem przeszkód,
  • brak energii i niechęć do aktywności fizycznej.

Nie czekaj, nasza Klinika jest czynna 24 godziny na dobę. W razie nagłych przypadków, jesteśmy gotowi pomóc i zadbać o samopoczucie państwa pupila.

Jak przygotować psa do zabiegu fenestracji?

Gdy pies zakwalifikuje się do zabiegu fenestracji, lekarze naszej Kliniki informują właściciela o zaleceniach, które należy wykonać przed zabiegiem. Są to przede wszystkim badania krwi oraz badanie kardiologiczne, które pozwolą ukazać ogólny stan zdrowia zwierzęcia. Mając takie dane, nasz zespół będzie w stanie skutecznie przygotować się do zabiegu.

Dodatkowo, przed każdym zabiegiem chirurgicznym nie należy zapominać o ograniczeniu jedzenia oraz picia swojemu zwierzakowi. Minimum 12 godzin przed wizytą w naszej Klinice, w dniu operacji wskazane jest przyprowadzenie pacjenta na czczo.

Nasz personel na każdym etapie hospitalizacji będzie na bieżąco informować klientów o możliwych zaleceniach. Gdy coś zostanie niejasno zrozumiane, oferujemy także kontakt telefoniczny, który utwierdzi państwa w czynnościach, które należy wykonać, by dobrze przygotować zwierzę do zabiegu.

Przebieg zabiegu fenestracji u zwierząt

Zwierzę kładzione jest na brzuchu, by dostęp do operowanego miejsca był swobodny i łatwy dla lekarzy weterynarii. Miejsce nacięcia wykonywane jest na ogolonym wcześniej obszarze. Specjaliści po krótkiej chwili docierają do pierścienia włóknistego, w którym wykonuje się otwór. To pozwoli dotrzeć do jądra miażdżystego krążka międzykręgowego.

Opieka pooperacyjna zwierzęcia po wykonanym zabiegu fenestracji

Gdy zwierzę zostanie przywiezione z sali operacyjnej, przetransportowane zostaje do przestronnego kojca, w którym będzie mogło dochodzić do pełni sił. Niezwłocznie są mu podane leki przeciwbólowe, które pomogą łagodnie przeczekać czas pooperacyjny. Nasz personel na bieżąco czuwa nad zwierzęciem, bacznie monitorując jego zachowanie oraz sposób oddychania. W razie potrzeby służymy pomocą, nie pozwalając na niepokojące zachowania.  

Po 48 – 72 godzinach po przeprowadzeniu zabiegu fenestracji, gdy lekarze stwierdzą brak przeciwwskazań, są gotowi przekazać zwierzę właścicielom. Przy spotkaniu z właścicielami zwierzęcia, zaleca się umówienie na wizytę kontrolną, na której lekarz weterynarii będzie mógł ponownie zbadać psa i sprawdzić, czy jego stan ogólny jest dobry. Po operacji właściciele muszą stosować się do zaplanowanej rehabilitacji i planu treningowego, który pozwoli szybciej wrócić zwierzęciu do pełnej sprawności.

Rehabilitacja zwierzęcia po przeprowadzonym zabiegu fenestracji

W naszej Klinice oferujemy także pełny zakres rehabilitacji. Nasz personel specjalizuje się w aż 10 metodach rehabilitacji, dlatego dobierzemy odpowiedni rodzaj rehabilitacji każdemu zwierzęciu. Nasza kadra jest w pełni zaangażowana i skutecznie wykonuje swoje obowiązki, dbając o zwierzęta i skupiając się na ich aktualnym stanie zdrowia. Do każdego pacjenta podchodzimy w sposób indywidualny, dlatego metoda rehabilitacji jest odpowiednio dobrana i już po krótkim czasie ćwiczeń widzimy pierwsze efekty.

Jeśli szukają państwo rehabilitantów, którzy podejmą się leczenia pańskich zwierząt, zachęcamy do kontaktu z naszą Kliniką. Niezwłocznie opracujemy plan działania i skupimy się na obranym celu.  Jeśli jednak nie będą mogli państwo przywozić swojego pupila na rehabilitacje, oferujemy w swoich usługach także hotel dla psów i kotów. Przyjmiemy zwierzę na cały okres zaplanowanej rehabilitacji, by mogło systematycznie i często uczestniczyć w ćwiczeniach, które wzmocnią całe ciało, mięśnie i miejsce wcześniej operowane.

Kto wykonuje u zwierząt zabieg fenestracji w naszej Klinice? Nasza kadra

Posiadamy personel wykwalifikowany, który na bieżąco kształci się, by non stop pozyskiwać nową wiedzę. Systematycznie bierzemy udział w szkoleniach, czy konferencjach, co można zobaczyć na naszej stronie internetowej w zakładce Aktualności. Nasi specjaliści są zaangażowani i oddani swojej pracy, codziennie przychodząc do placówki są zdeterminowani, by ratować i dbać o zdrowie psów i kotów.

Zabieg fenestracji – obszar świadczenia usług

Jesteśmy otwarci dla wszystkich psów i kotów, oferujemy pełen profesjonalizm i ogrom doświadczenia w leczeniu zwierząt. Przyjmiemy każde zwierzę i zapewnimy opiekę medyczną. Oferujemy wiele badań diagnostycznych oraz zabiegi specjalistyczne. Jesteśmy otwarci na każdego czworonoga, niezależnie  od jego miejsca zamieszkania. Działamy także w kręgu międzynarodowym, mamy wiele zagranicznych znajomości w dziedzinie weterynarii i jesteśmy chętni na ciągłą możliwość współpracy.

Z pobliskich miast na Śląsku odwiedzają nas pacjenci przede wszystkim z Rybnika, Rydułtowa, Tychów, Skoczowa, Katowic, Kętów, Knurowa, Pszczyny, Mysłowic, Oświęcimia, Bielsko-Białej, Bierunia, Gliwic, Czechowice-Dziedzice, Lędzin, Imielina, Jaworzna, Jastrzębie-Zdrój, Wodzisławia Śląskiego, Żor, Rudy Śląskiej, ale gdy przyjdzie taka potrzeba, zawsze przyjmiemy każdego czworonoga i otoczymy go opieką.

Ile kosztuje zabieg fenestracji u psów? Cennik

Nie jesteśmy w stanie określić ile dokładnie zapłacą państwo za wykonanie zbiegu fenestracji. Podczas podliczenia kosztów hospitalizacji, zwracamy uwagę na ogólny stan pacjenta oraz stopień zaawansowania schorzenia, czy zużyte preparaty. Zachęcamy już na rozmowie, na której państwa zwierzę zakwalifikuje się do zabiegu, dopytać o koszta związane z operacją i całym procesem pooperacyjnym. Zachęcamy do kontaktu, postaramy się odpowiedzieć na wszystkie państwa pytania i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Opinie klientów, którzy skorzystali z naszych usług w zakresie fenestracji

Klienci doceniają nasze zaangażowanie oraz profesjonalizm w zakresie zabiegów specjalistycznych. Świadczą o tym pozytywne opinie na naszej stronie internetowej, jak i osobiste życzenia kierowane do naszych lekarzy bezpośrednio na wizycie kontrolnej.

Zabieg fenestracji u zwierząt – najczęściej zadawane pytania

Czy mój pies będzie odczuwał ból po zabiegu fenestracji?

Nie, zabieg jest w pełni bezbolesny – zwierzę zostaje znieczulone ogólnie, dlatego podczas operacji nie odczuwa jakiegokolwiek bólu. Po operacji natychmiast podawane są leki przeciwbólowe, by państwa pupil mógł w spokoju dochodzić do pełni sił.

Czy mój pies po zabiegu powróci do normalnego funkcjonowania?

Gdy zabieg przebiegnie pomyślnie, a także zostanie przeprowadzona rehabilitacja zgodnie z wcześniej ustalonym planem, jesteśmy pewni, że państwa pies poczuje się lepiej, zapomni o bólu podczas poruszania się i powróci do wcześniejszej aktywności.

Nie znam żadnego zwierzęcego rehabilitanta, czy znajdę u was takiego specjalistę?

Owszem, oferujemy pełny zakres rehabilitacji. Nasza kadra specjalizuje się w rehabilitacji zwierząt, dlatego zadbamy o cały proces hospitalizacji zwierzęcia, od zrobienia szczegółowych badań, po wykonanie zabiegu i cały okres rehabilitacji.

Skontaktuj się z nami, odpowiemy na wszystkie pytania związane z zabiegiem fenestracji

Fenestracja
Strona wykorzystuje pliki cookies m.in. w celu poprawienia jej dostępności, personalizacji, obsługi kont użytkowników czy aby zbierać dane, dotyczące ruchu na stronie. Każdy może sam decydować o tym czy dopuszcza pliki cookies, ustawiając odpowiednio swoją przeglądarkę.

Informacja


Z przyczyn technicznych wizyty dyżurne w Klinice w Mikołowie do godziny 24.00

This will close in 0 seconds