EAAGY1MpHxyABO4nDCPWCK7dqHC6LxEyvH1yxYc3996KW6MbFnstXbylLwGaDNUH1WFhbIeWXIpf6TpQOAV7PZB0ozAt5P7xymHFQALIMBbDiL3zNMinZAW0toz2vXtj7K6IUd2JjD1lygFzm07Yo30nZANNrXjHhafwBPBTbzaNFPLDPYDWS5navdnCdeWR0gZDZD

Pierwsza wizyta u lekarza weterynarii powinna odbyć się jak najwcześniej po zakupie czy adopcji pupila. Na taką wizytę mogą Państwo przyjść do Kliniki do każdego z naszych lekarzy. Można na taką wizytę umówić się wcześniej telefonicznie lub osobiście. Jeśli jednak przyjdą Państwo bez umówionej wcześniej wizyty, oczywiście Państwa zwierzak zostanie przyjęty.

UWAGA! W dobie pandemii prosimy planować i umawiać wizyty telefonicznie.

Na pierwszą wizytę w naszej klinice zabierz ze sobą:

  • Książeczkę zdrowia: Ważny dokument, który zawiera wszystkie informację na temat badań pupila.
  • Skierowanie od lekarza: W przypadku, gdy lekarz skieruje pupila na badanie specjalstyczne, należy pamiętać o zabraniu ze sobą podpisanego skierowania.

Po przybyciu, recepcja poprosi Państwa o chwilę cierpliwości (jeżeli lekarz jest zajęty) i zaprosi do naszej poczekalni. Lekarze bardzo starają się przyjmować pacjentów o umówionych godzinach, jednak zdarzają się sytuacje, w których inny pacjent wymaga natychmiastowej pomocy – w takich momentach liczymy na Państwa wyrozumiałość!

Na wizycie lekarz przeprowadzi wywiad, zbada zwierzę, osłucha je, przejrzy jego sierść, obejrzy uszy i oczy. W przypadku, gdy zwierzę jest zdrowe, lekarz wyznaczy daty szczepień i odrobaczeń. Przekaże wszystkie informacje dotyczące tego, jak postępować z małym przyjacielem, by rósł zdrowo i prawidłowo się rozwijał. Dodatkowo, dobierze odpowiednie witaminy i odpowie na wszystkie nurtujące Państwa pytania.

Czekając w recepcji na swoją kolej, można zważyć swojego pupila lub poradzić się w kwestii doboru smyczy, obroży czy odpowiedniej karmy.

Jeżeli zwierzak nie posiada jeszcze książeczki zdrowia, lekarz z pewnością mu ją założy. Jest to ważny dokument – proszę pamiętać o zabieraniu go na każdą kolejną wizytę u lekarza weterynarii.

Specjalistyczne badania

Jeżeli zwierzak wymaga specjalistycznych badań, zostaną one przeprowadzone w naszej klinice.

W recepcji lub pod numerem telefonu +48 32 738 40 41 uzyskają Państwo wyczerpujące informacje na temat terminów konsultacji specjalistycznych oraz dowiecie się tego, jak przygotować zwierzę do badania/zabiegu, na czym polega badanie/zabieg oraz jakie są jego orientacyjne koszty.

Jeśli zostali Państwo skierowani do nas na specjalistyczne badania przez swojego lekarza prowadzącego, proszę pamiętać o zabraniu ze sobą skierowania (do pobrania na naszej stronie internetowej). Prosimy także o zabranie książeczki zdrowia i wszelkiej posiadanej dokumentacji medycznej dotyczącej prowadzonego dotychczas leczenia (historia choroby, informacje o przeprowadzonych badaniach, wyniki badań, podawane leki).

Nawet jeśli przychodzą do nas Państwo na jedno specjalistyczne badanie, np. TK czy MRI, lekarz najpierw bada pacjenta i przeprowadza z Państwem szczegółową rozmowę dotyczącą dotychczasowego leczenia. Po przeprowadzonej rozmowie i badaniu wstępnym, lekarz przedstawia Państwu zalecenia odnośnie postępowania, konieczności przeprowadzenia badań dodatkowych lub możliwości leczenia. Otrzymają Państwo wyniki badań wraz z opisem – do przedstawienia lekarzowi prowadzącemu.

Jeśli konieczne są badania wymagające poddania zwierzęcia sedacji lub narkozie, zostaną Państwo poinformowani o stopniu ryzyka i poproszeni o podpisanie zgody na podanie środka znieczulającego. Po podpisaniu zgody, zwierzak trafia do części przedoperacyjnej szpitala, gdzie lekarz wraz z pomocą medyczną przygotowuje pacjenta do badania. Następnie zostaje przeprowadzony odpowiedni zabieg lub badanie. Podczas operacji, zwierzęta są zawsze podłączone do kardiomonitora rejestrującego ich funkcje życiowe. Po zabiegu, operacji czy badaniu, zwierzę przewożone jest do pomieszczeń pozabiegowych. Tam podawane są wlewy dożylne, aby ułatwić mu wydalenie z organizmu środków znieczulających. Tam też podopieczny wybudza się pod stałą kontrolą lekarza i pomocy medycznej. Kiedy zwierzę jest już wybudzone, podawane są mu wszystkie niezbędne kroplówki oraz leki.

Nasza recepcja skontaktuje się z Państwem telefonicznie, aby powiadomić o stanie pacjenta oraz o możliwości odbioru pupila i konsultacji z lekarzem.

Po zabiegach ratujących życie, Państwa zwierzę będzie pozostawione w szpitalu na obserwację, przy jednoczesnej, intensywnej całodobowej opiece medycznej. O czasie trwania hospitalizacji decyduje lekarz w porozumieniu z właścicielem, dostosowując go do stanu pacjenta. Oczywiście, zawsze jest możliwość, aby Państwo odwiedzili swojego pupila w szpitalu. Przy odbiorze zwierzaka otrzymają Państwo szczegółowe informacje dotyczące dalszego leczenia i prawidłowej opieki nad nim w domu. Lekarz ustala datę wizyty kontrolnej.

W razie jakichkolwiek wątpliwości czy pytań, jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu +48 32 738 40 41