Stabilizacja zerwanego więzadła — Bafi

klinika-teodorowscy-bafi-zabieg-tplo

Stabilizacja zerwanego więzadła — Bafi

Nieodłączna część każdego  psiego harmonogramu — spacer — prowadzi często do wielu kontuzji i niespodziewanych wydarzeń. Żaden z właścicieli nie jest w stanie przewidzieć wielu sytuacji. Nawet Ci najbardziej wyczuleni na wszelkie wypadki trafiają po spacerze z psem do kliniki weterynaryjnej. W tym wypadku wynikiem aktywności był zabieg TPLO, czyli stabilizacja zerwanego więzadła.

Do naszej kliniki trafiła Bafi, u której występowała kulawizna od czasu nieszczęsnego spaceru. Z wywiadu wynotowano, że  pacjentka podskoczyła podczas kontaktu z innym psem. W tym samym momencie pojawił się pisk. Bafi zaczęła kuleć na tylną kończynę.

klinika-teodrowscy-orzesze-rtg-stabilizacja-zerwania-więzadła

Diagnostyka Bafi

We wstępnym badaniu wykazano, że pacjentka  nie wykazuje zainteresowania kończyną. W badaniu radiologicznym uwidoczniono wysunięcie guzowatości kości piszczelowej KMP w kierunku doczaszkowym. Zwichnięcie rzepki KMP poza obręb bloczka kości udowej na stronę przyśrodkową.

Badanie w sedacji

Kolejno Bafi została poddana badaniu w sedacji. Wykonano test szufladowy KMP, wynik dodatni. Test kompresji piszczeli KMP, wynik również dodatni. Pacjentkę skierowano do wykonania zabiegu.  Konieczna stabilizacja zerwania więzadła metodą TPLO.

Wynik pozabiegowy — stabilizacja zerwania więzadła metodą TPLO

Na filmie prezentujemy wynik pozabiegowy.  W pierwszej jego części Bafi w dzień po zabiegu, kolejno możemy zobaczyć, jak pacjentka radzi sobie tydzień po operacji.
Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

szesnaście + trzy =

Umów się na wizytę