Naszą działalność rozpoczęliśmy już w 1990 roku. Wówczas, przy ul. Powstańców 7, powstała Przychodnia Weterynaryjna w Orzeszu, która od 2012 roku pełni funkcję Przychodni i Szpitala dla zwierząt z diagnostyką obrazową. Klinika Weterynaryjna w Mikołowie przy ulicy Żwirki i Wigury 5 funkcjonuje natomiast od 2006 roku jako kontynuacja istniejącej w tym miejscu od 1999 roku lecznicy weterynaryjnej.

W przypadkach zagrożenia życia Pacjenci w obu placówkach przyjmowani są poza kolejnością. W przypadkach zagrażających życiu poza godzinami pracy, Klinika Weterynaryjna w Mikołowie pełni całodobowy dyżur lekarski.

W celu usprawnienia pracy naszych placówek, wdrażamy system wcześniejszego uzgadniania terminu wizyt w recepcji – ci pacjenci przyjmowani są zgodnie z terminarzem. Oczywiście przyjmujemy też pacjentów nieumówionych, jednak może wiązać się to z oczekiwaniem.

Akceptujemy płatności kartami: Visa, Visa Elektron, Mastercard, Mastercard Electronic, Maestro.

ul. Powstańców 7, Orzesze

Przychodnia i Szpital Weterynaryjny w Orzeszu

Przychodnia Weterynaryjna w Orzeszu rozpoczęła swą działalność w 1990 roku. Rozbudowana i zmodernizowana, od 2012 roku pełni funkcję zewnętrznego szpitala i przychodni z zaawansowaną placówką neurochirurgii i pracowni rezonansu magnetycznego dla głównej placówki Kliniki w Mikołowie.

Przychodnia i Szpital Weterynaryjny w Orzeszu

ul. Powstańców 7
43-180 Orzesze

Godziny otwarcia

pn – pt: 9:00 -17:00

W pozostałych godzinach obecny jest tylko personel techniczny.

Przychodnia i szpital dysponuje profesjonalnym sprzętem oraz zatrudnia specjalistów z zakresu medycyny weterynaryjnej:

 • specjalistę chorób zakaźnych,
 • specjalistę chorób psów i kotów,
 • specjalistę chirurgii,
 • specjalistę radiologii,
 • specjalistę rozrodu zwierząt.

Mieści się przy ulicy Powstańców 7 (kierunek Orzesze-Jaśkowice, za kościołem ewangelicko-augsburskim). Duży, zielony teren, otaczający budynek pozwala na wygodne i bezpieczne spacery dla psich pacjentów szpitala oraz podopiecznych hotelu dla zwierząt.

W przychodni i szpitalu dysponujemy:

W celu usprawnienia pracy Kliniki, prosimy o wcześniejsze uzgodnienie terminu wizyty w recepcji – tych pacjentów przyjmujemy zgodnie z terminarzem. Należy jednak brać pod uwagę fakt, że czas oczekiwania może się wydłużyć ze względu na pierwszeństwo Pacjentów w stanie wymagającym natychmiastowej pomocy medycznej. Przyjmujemy również pacjentów nieumówionych, jednak może wiązać się to z dłuższym oczekiwaniem.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z recepcją pod numerem +48 32 738 40 41, która udzieli Państwu wszelkich informacji lub skieruje do odpowiedniej osoby.

Nie praktykujemy udzielania porad lekarskich przez telefon, chyba, że dotyczą one aktualnie prowadzonego leczenia.

W budynku mieści się także sala konferencyjna wyposażona w nowoczesny sprzęt multimedialny, w której odbywają się spotkania i szkolenia.

ul. Żwirki i Wigury 5, Mikołów

Klinika Weterynaryjna w Mikołowie

Klinika Weterynaryjna w Mikołowie rozpoczęła swą działalność w 2006 r. jako kontynuacja istniejącej w tym miejscu od 1999 r. lecznicy weterynaryjnej.

Przychodnia i Szpital Weterynaryjny w Orzeszu

ul. Żwirki i Wigury 5
43-190 Mikołów

Godziny otwarcia

pn – pt: 9:00 – 20:00
sobota: 9:00 – 15:00 wizyty dyżur dzień wolny
niedziela: 9:00 – 13:00 wizyty dyżur dzień wolny

Dyżur całodobowy

Dyżur wizyty tylko w przypadkach zagrażających życiu.

Klinika posiada profesjonalny sprzęt oraz zatrudnia specjalistów z zakresu medycyny weterynaryjnej: specjalistę chorób zakaźnych, specjalistę chorób psów i kotów, specjalistę chirurgii oraz specjalistę rozrodu zwierząt. Współpracujemy ze specjalistami światowej klasy z kraju i z zagranicy.

Klinika mieści się niemal w samym centrum Mikołowa – przy ulicy Żwirki i Wigury 5. Jest otoczona zielenią i usytuowana w sąsiedztwie zabytkowego parku. Miejsca parkingowe dla klientów mieszczą się przy budynku kliniki, w bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się także duży parking miejski.

Klinika w przypadkach zagrażających życiu pełni całodobowy dyżur lekarski.

W celu usprawnienia pracy Kliniki, prosimy o wcześniejsze uzgodnienie terminu wizyty w recepcji – tych pacjentów przyjmujemy zgodnie z terminarzem. Należy jednak brać pod uwagę dłuższy czas oczekiwania ze względu na pierwszeństwo Pacjentów w stanie wymagającym natychmiastowej pomocy medycznej. Przyjmujemy również pacjentów nieumówionych, jednak może wiązać się to z dłuższym oczekiwaniem.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z recepcją pod numerem +48 32 738 40 41, która udzieli Państwu wszelkich informacji lub skieruje do odpowiedniej osoby.

Nie praktykujemy udzielania porad lekarskich przez telefon, chyba, że dotyczą one aktualnie prowadzonego leczenia. Akceptujemy płatności kartami: Visa, Visa Elektron, Mastercard, Mastercard Electronic, Maestro.

W naszej Klinice znajdą Państwo:

 • gabinet internistyczny,
 • pracownie diagnostyki obrazowej:
 • pracownię ultrasonografii weterynaryjnej USG,
 • pracownię artroskopii weterynaryjnej,
 • pracownię endoskopii weterynaryjnej,
 • pracownię radiologii weterynaryjnej RTG,
 • pracownię kardiologii weterynaryjnej USG DOPPLER i EKG,
 • laboratorium analityczne wyposażone w najnowszą aparaturę diagnostyczną,
 • bank krwi dla psów i kotów z całodobowym, stałym dostępem
 • salę operacyjną z nowoczesną aparaturą do wziewnej narkozy, sprzętem monitorującym funkcje życiowe pacjenta oraz podgrzewanymi stołami operacyjnymi,
 • objęty monitoringiem szpital dla zwierząt z podgrzewanymi klatkami i klatkami do tlenoterapii,
 • sklep z karmą i akcesoriami dla zwierząt,
 • salon pielęgnacyjny i fryzjerski dla psów i kotów,
Umów się na wizytę