Zmiany odnerwienne w mięśniach Figi

Zmiany odnerwienne u Figi

Zmiany odnerwienne w mięśniach Figi

Figa trafiła do naszej Kliniki z powodu problemów z chodzeniem, z dnia na dzień zaczęła się rozjeżdżać, następnie doszło do niedowładu kończyn miednicznych, nie była również w stanie oddać moczu. W badaniu neurologicznym: brak odruchu taczkowania, korektury w kończynach miednicznych, natomiast osłabione odruchy w kończynach piersiowych. Odruchy rdzeniowe osłabione w kończynach miednicznych, w piersiowych prawidłowe.

 

Zmiany zwyrodnieniowe krążków międzykręgowych

Wykonano MRI kręgosłupa na którym uwidoczniono zmiany zwyrodnieniowe krążków międzykręgowych w postaci obniżenia intensywności sygnału jąder miażdżystych w sekwencjach T1-, T2-zależnych oraz STIR na wysokości Th13/L1, L1/L2, L2/L3, L3/L4, L4/L5.

 

 

Diagnoza, leczenie i rehabilitacja – jak wykryto zmiany odnerwienne w mięśniach?

W dalszej kolejności zalecono wykonanie diagnostyki w kierunku polineuropatii, a mianowicie elektrodiagnostykę. Nasze przypuszczenia się potwierdziły i w badaniu wykazano liczne zmiany odnerwienne w mięśniach, co potwierdziło naszą diagnozę.

Przed Figą była długa droga – rehabilitacja oraz farmakoterapia. Z kontroli na kontrolę było coraz lepiej. Obecnie Figa po 2 miesiącach ciężkiej pracy chodzi.
Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

sześć + cztery =

Umów się na wizytę