Każdy dorosły pies powinien otrzymać dawkę przypominającą szczepionki wieloskładnikowej 12 miesięcy od ostatniej dawki cyklu, który otrzymał w okresie pediatrycznym.

U psów, które prawidłowo reagują na szczepienia na nosówkę, parwowirozę i adenowirozę można doszczepiać co 2-3 lata chyba, że istnieją inne wskazania epidemiologiczne. Szczepienie przeciwko leptospirozie należy powtarzać raz do roku.

Dodatkowo psy, które przebywają w większych skupiskach (np. psy uczestniczące w wystawach) należy uodparniać przeciwko bakteriom najczęściej wikłającym infekcje dróg oddechowych powodujących tzw. Kaszel Kenelowy psów- Bordetella bronchiseptica. Podaje się najczęściej dwie dawki w odstępach 3 tygodniowych, a następnie dawki przypominające raz do roku.

Doszczepianie przeciwko wściekliźnie u dorosłego psa zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI z dnia 7 stycznia 2005 r. w sprawie zwalczania wścieklizny: art. 56, ust. 2 powinno być przeprowadzone co 12 miesięcy.

W dobie epidemii kleszczy należy rozważyć nie tylko regularne podawanie preparatów chroniących naszych pupili przed tymi niepożądanymi gośćmi, ale także zaszczepienie naszych czworonogów przeciwko boreliozie jednej z chorób przenoszonych właśnie przez te pasożyty. Takie szczepienie należy wykonać dwukrotnie w odstępie 2-4 tygodni, a następnie aby utrzymać odporność należy regularnie powtarzać szczepienie co roku.

Pamiętajmy, że dorosłe psy należy odrobaczać przynajmniej 7 dni przed planowanym szczepieniem, odrobaczenie powinno się powtarzać nie rzadziej niż 2 razy do roku.